"Juniorski" okres próbny a podwyżka.

0

Za tydzień kończy mi się trzy miesięczny okres próbny. Praca bank, Gdańsk.

Na rozmowie powiedziałem 2500 netto i tyle dostaję. Podczas rozmowy na koniec okresu próbnego chcę pogadać o podwyżce. Przedstawię co i jak myślę o pracy(raczej same superlatywy) oraz moje problemy z dojazdem.

Chciałbym kontynować pracę w firmie bo mi się podoba i są ciekawe nowe projekty w "nowszych" technologiach. Ale dojeżdzam 2 godziny w jedną stronę często w niekomfortowych warunkach na stojąco gdzie nawet ksiażki wyciąganąc nie można. Tak więc rano wychodzę do pracy na 8 godzin z czego robi się 12-13 godzin.

Tak więc pomyślałem o przeprowadzce do Gdańska.
Jednak po wstępnych szacunkach nie będzie mnie na to stać. Zanim zaczniecie komentować, że za 2.5k to moge sobię wynająć pokój pomyślcie, że ludzie mają też inne wydatki. Tak więc na rękę mam ~1000 zł.

Powiem o tym podczas rozmowy i powiem, że chciałbym przenegocjować warunki by móc pracować tu dłużej i dłużej z nimi zostać ;)
Powiem 3300 netto.

I teraz czy to nie wygórowana stawka? Kolega co w ogóle nie miał doświadczenia z webem ma 3500 zł netto ale rok pracował w Windows Forms.

Tak więc o mnie:
Jestem studentem informatyki na 4 semestrze(no już koniec:D) i pracuje/znam: C#, .NET, ASP.NET MVC, ASP.NET WEB API, SQL, HTML, CSS, JS, jQuery, AgnularJS(1). Pracujemy też z bazą noSql w chumurze i cała aplikacja pracuje w chmurze. Znam też gita, svn i wzorce projektowe i zasady czystego kodu.

Przewiduje trzy warianty:

  1. Zgodzą się to pracuje dalej i pomału się przeprowadzam lub nie.
  2. Nie zgodzą się i będę mógł dalej pracować. To będę pracować i szukać pracy bliżej lub z większym wynagrodzeniem.
  3. Nie zgodzą się i mnie zwolnią. Będę szukać innej pracy.
0

Ja u siebie po 3 miesiącach dostałem 5000 netto + vat, przed tym miałem 2500 netto na UoP czyli w uproszczeniu ~1500zł podwyżki, myślę, że 3300 to rozsądne pieniądze

0

No i chyba najważniejsze o czym zapomniałem to, że jako jedyny z naszego 4 osobowego zespołu stosuje TDD. Używam xUnit, NSubstitute, FluentAssertions i AutoFixture. CodeAverage pokazuje ~90% :)

0

Ja w gorzej płacącym mieście miałem po "okresie próbnym" tyle samo (3k netto), z tym że na UoP zamiast na UoD, więc pracodawca się wykosztowuje ponad 1,5k więcej. Myślę że 3,3 spokojnie możesz wołać, przecież cię za to nie zwolnią.

0

Mam wrażenie, że to już jest chyba trzeci temat traktujący o podobnie niskich zarobkach w jakimś banku w Gdańsku. Albo mam deja vu. Jeden z Twoich poprzedników dostał podwyżkę, ale dopiero po tym jak złożył wypowiedzenie. Ale myślę, że i tak warto spróbować.

Najlepiej szukaj nowej pracy - będzie łatwiej dostać 1000 zł więcej, niż w obecnym miejscu dostać choćby 200 zł podwyżki.

0

@zimny Mleczarz
nie do konca, koszt pracodawcy przy 2500 netto na UoP to 4212 zł, więc dostałeś tylko niecałe 800 zł wiecęj. No ale na konto wplywa 1,5k wiecej i to jest wazne :)

0

Dziś ostatni dzień umowy. Do samego końca nic. Wreszcie godzinę po czasie pracy podchodzę do szefa i mówię: "Dziś jest ostatni dzień mojego okres próbnego. I ani umowy kolejnej ani słowa pożegnania. Więc nie wiem. Czy mam jutro przyjść do pracy?"

Szef zdziwiony zapomniał i udaliśmy się do kierownika działu. Który powiedział, że wie o tym i nowa umowa jest już zaakceptowana i jedzie z warszawy więc pewnie będzie w poniedziałek. Wtedy mam podpisać.

Umowa na czas nieokreślony.

Tylko mam teraz problem. Liczyłem, że w ostatni dzień będę mieć rozmowę czy się podoba i czy przedłużamy. I na tej rozmowie chciałem powiedzieć, że chce spróbować przenegocjować warunki finansowe.

I teraz do poniedziałku będę pracować "bez" umowy. I wtedy mam dyskutować przed podpisaniem? Chciałem powiedzieć 4k netto i ew. schodzić niżej. Nawet jakby się nie zgodzili to bym został za tyle samo bo nie mam nic innego.

Jak to rozegrać?

0

Takich rzeczy nie załatwia się ostatniego dnia...

I teraz do poniedziałku będę pracować "bez" umowy

Do poniedziałku czyli w zasadzie tylko jutro?
Wg mnie nie ma robić tragedii tylko złapać w poniedziałek kierownika.

0
Wielki Orzeł napisał(a):

CodeAverage pokazuje ~90% :)

A nie czasem Code Coverage?

0

Fakt.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1