Zmiana pracy na trzy miesiące

0

Chce odejść ze swojej pracy i znalezc nowa. Problem polega na tym ze w październiku najprawdopodobniej bede przeprowadzal sie do innego miasta. Szkoda mi przez te 3 miesiące nie pracować ale tez z drugiej strony głupio mi zacząć gdzies prace nie informując pracodawcy ze jest szansa ze tylko trzy miesiące będę pracował. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

1

Moim zdaniem to bezsens. Do lepszej firmy nie przyjmą Cie z dnia na dzień. Taki proces rekrutacyjny trochę trwa. Jeżeli miałbyś pracować przy jakimś systemie, a nie klepać templatki w wordpresie, to wdrożenie nowego pracownika również zajmuje trochę czasu. Jest to minus zarówno dla Ciebie jak i mało w porządku względem pracodawcy, bo proces rekrutacyjny jest bardzo kosztowny. Zanim będiesz w stanie normalnie pracować, to będziesz musiał się wyprowadzić, aczkolwiek widziałem oferty pracy gdzie było powiedziane, że na 3/6 msc. tylko do jakiegoś projektu, czy coś tam, więc może to jest rozwiązanie.

2

Bez sensu trochę. W CV będzie to słabo wyglądać a ty też przez te 3 pierwsze miesiące pracy niewiele zrobisz, więc koniec końców wydymasz pracodawcę. Albo zrób sobie długie wakacje (bo i czemu nie? ;) ) albo zostań w aktualnej pracy aż się sytuacja nie wyklaruje (czy się przeprowadzasz czy nie).

3

Zacznij sobie szukać już teraz pracy w nowym mieście. Poznasz tam rynek od razu, będziesz mieć pracę i nikomu tym krzywdy nie zrobisz. Nie szukaj teraz na 3 mce. Jeśli nie powiesz o tym to nie fajne zagranie. Jeśli powiesz to pewnie nie znajdziesz, chyba że to bardzo specyficzny przypadek będzie.

0

Rozwiązaniem jest też szukanie pracy już w nowym mieście i dogadanie się, aby pierwsze 3 miesiące pracować zdalnie.

0
Mateusz napisał(a):

Rozwiązaniem jest też szukanie pracy już w nowym mieście i dogadanie się, aby pierwsze 3 miesiące pracować zdalnie.

To też musiałby być specyficzny przypadek. W większości wypadków będą wymagać aby pierwsze miesiące były na miejscu a dopiero później zdalnie. Aczkolwiek zawsze warto próbować...

1

Czemu w ogóle chcesz zmieniać pracę na trzy miesiące?

1

Mi to by się tak po ludzku nie chciało. Oprócz tego co wyżej zostało napisane, to sama zmiana w pracy też jest jakby nie patrzeć stresem. Dla jednych mniejszym, a dla innych większych, ale zawsze to chyba jednak spora zmiana. Zaaklimatyzowanie w nowym miejscu też trwa. Chce Ci się angażować czas i energię na pracę, która za chwilę i tak planujesz rzucić?

No chyba, że w obecnej jest naprawdę tragicznie i nie da się wytrzymać, różnie bywa. Ale jeśli da się przeżyć, to zmiana jest dla mnie bez sensu.

0

Zmiana pracy na tak krótki okres czasu rzeczywiście nie wyszłaby dla Ciebie korzystnie. Jeśli u obecnego pracodawcy nie wytrzymasz dodatkowych kilku miesięcy a koniecznie chcesz pracować, a nie np. zrobić sobie wakacje życia to może porozglądaj się też za jakimiś zleceniami?

0

A po jakim czasie warto się zwalniać? W obecnej pracy pracuje 9 mc i trafiła mi się oferta z dużo większym wynagrodzeniem. Z jednej strony stawka kusi mnie bardzo, z drugiej nie wiem czy będzie to fair wobec mojego obecnego pracodawcy. Dodam, ze jest to moja pierwsza praca, dużo mnie na początku nauczyli, ale teraz to Oni czerpią ze mnie duże korzyści, prawie każdą wolną chwilę poświęcam na kształcenie we własnym zakresie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0