Consdata - opinie o firmie

Odpowiedz Nowy wątek
Biały Mleczarz
2016-06-02 16:17
Biały Mleczarz
0

Słyszał ktoś o tej firmie?

Pozostało 580 znaków

2019-02-28 13:29

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 godziny temu

0

Ja w pon zaczynam, pomieszanie stresu i ekscytacji :D

Pozostało 580 znaków

2019-05-15 20:26

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

0
Bambo napisał(a):

Ja w pon zaczynam, pomieszanie stresu i ekscytacji :D

Mozesz sie podzielic opinia o firmie? Jak wyglada rekrutacja? Biore pod uwage wlasnie Consdata i dwie inne firmy.

Pozostało 580 znaków

2019-07-22 14:02

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 godziny temu

0

@macko1212:
Z rekrutacją nie wiem jak teraz, ja byłem na rozmowie w maju 2018. Proste zadanko (endpoint restowy) + jedna rozmowa (wzorce projektowe, trochę javy, spring jakieś pytania o thread local, pytanie z mavena, gita, jakieś zasady projektowania RESTów/zwracanych dto z nich.

Co do pracy to wysoka kulturka, scrum na wysokim poziomie, code review. Oczywiście każdy szuka czegoś innego i oczekuje od firmy. Ja tu trafiłem w idealnym etapie kariery z tego względu, że chciałem się rozwinąć dalej ogólnie jako programista a nie tylko java + spring (a to robiłem w poprzedniej pracy, gdzie również się bardzo dużo nauczyłem, ale głównie w obszarze rozplątywania spagetti kodu, refaktoru 8 tysięczników, DDD, Oracle, optymalizacja SQL, gadanie z biznesem). No i czuję się coraz lepiej w takim fullstackowym obszarze, czyli wreszcie zacząłem działać w kierunku frontu, devopsów, linuxa .. Consdata była dla mnie bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi o wyjście ze strefy komfortu. Nie wiem na jakie stanowisko chcesz rekrutować, ale na pewno bardzo dużo nauczysz się jeśli chodzi o takie kompleksowe podejście do tworzenia projektu, bo musisz ogarniać i proces tworzenia backendu, frontu jak i całe CI/CD i ogólnie automatyzacja budowania paczek wynikowych + w ogóle cała integracja między komponentami.
Jeśli chodzi o takie rzeczy poza klepaniem kodu to mamy zespoły zrzeszające ludzi pod względem zainteresowań - backend, front, security, devops itp. w ramach których możemy wprowadzać nowe podejścia, technologie, jakieś ulepszenia do obecnych projektów - także mega plus taki, że mamy czas i budżet na wprowadzenia innowacyjności i uczenie się czegoś nowego. I super jest to, że zawsze możesz dać coś od siebie i masz realny wpływ na flow pracy i stan projektów (oczywiście jeśli się angażujesz) .. ja osobiście zauważyłem kilka miejsc, które można poprawić/ulepszyć i w ramach zadań zespołu to robię :)

Reasumując jeśli chcesz się rozwinąć ogólnie jako programista i nabrać doświadczenia w kompleksowym podejściu do tworzenia i utrzymywania aplikacji zarówno w obszarze backendu, frontu, devopsów i integracji to naprawdę jest to super miejsce :) Ja po pół roku czuję, że nadal jest wiele rzeczy których tu nie wiem co przekłada się na to, że ciągle się czegoś uczę :)

Zdrówko

Pozostało 580 znaków

2019-07-22 14:42

Rejestracja: 11 miesięcy temu

Ostatnio: 7 miesięcy temu

0

Rekrutacja 2019 podobna jak napisał kolega wyżej, podobnie z moimi odczuciami co do pracy. Rekrutowałem się na pozycję stażysty Java, lecz trafiłem do zespołu głównie front-endowego(backa jest tu tylko troszkę niestety). Co prawda podczas rekrutacji pada pytanie, czy ma się coś przeciwko rozwoju w kierunku full-stacka, więc nie ma tak, że nie informują, że będzie się zajmowało i tym i tym. Sama rekrutacja odbywa się tak jak zostało to opisane wyżej, czyli rozmowa grupowa, test z wiedzy ogólnej, a potem rozmowa techniczna z Techleadem. Wszystko odbywa się w atmosferze profesjonalnej ale jednocześnie przyjacielskiej, dzięki czemu w żadnym momencie nie odczułem stresu. Spośród wszystkich firm, Consdata akurat wypada najlepiej pod względem procesu rekrutacji :) Jeśli chodzi o możliwości rozwoju, no to jest tego multum, więc wystarczy tylko chcieć. Mamy biblioteczke oraz tzw. Chaptery w których rozwija się równolegle do zajmowanego stanowiska(np. pracujemy we froncie, ale jesteśmy z chapteru dev-ops, więc uczymy się różnych rzeczy z tego zakresu) Ogólnie bardzo polecam, ja trafiłem do teamu, gdzie jest mega pozytywnie, mogę liczyć na pomoc od każdego i po prostu czuję, że się rozwijam, a to chyba o to właśnie chodzi ;)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0