Consdata - opinie o firmie

Odpowiedz Nowy wątek
2016-06-02 16:17
Biały Mleczarz
0

Słyszał ktoś o tej firmie?

Pozostało 580 znaków

2016-06-02 17:18
0

O samej firmie nic nie powiem ale aplikowałem tam na staż w marcu(?). Po 3 tygodniach od wysłania CV dostałem odpowiedź, że zaczęli analizować to i przy okazji spytali się czy mam jakiś projekt. Z tym, że link do gita i krótki opis proj. dałem w CV, liście motywacyjnym (który kazali pisać) i w mailu.

Pozostało 580 znaków

2016-12-16 09:38
0

Ja ofertę stażową znalazłem w Maju i złożyłem wtedy CV. Dostałem wiadomość jeszcze tego samego dnia, że rekrutacja dopiero się zaczęła i że proszą o kilka dni cierpliwości.
Niecały tydzień później odezwali się z zaproszeniem na spotkanie rekrutacyjne. Nikt mi nie kazał pisać listu motywacyjnego.
Byłem trochę zaskoczony informacją o tym, że na spotkaniu będą również inni kandydaci, ale było sympatycznie.
Dostaliśmy nietechniczne zadanie do wykonania w grupie, a następnie każdy z nas dostał
test z pytaniami z Javy (rozbawiło mnie pytanie o skróty klawiszowe do intellij i eclipse'a, ale oni sami nie brali chyba tego na poważnie)
i kawałkami kodu do przeanalizowania, następnie była rozmowa indywidualna z szefem w obecności rekruterki.
Dostaliśmy wszyscy info, że niezależnie od wyniku rekrutacji odezwą się pod koniec miesiąca i tak też zrobili.

Możliwe, że byliśmy wtedy razem na tym spotkaniu. Niestety ale nietechniczne zadanie czyli budowa czegoś tam z kartek papieru było moim zdaniem zadaniem dość kuriozalnym, rozumiem, że spotkanie na staż i chcemy sprawdzić jak w grupie działacie ale błagam, jesteśmy poważną firmą i dajemy poważne zadania - bofort 2016-12-16 10:44

Pozostało 580 znaków

2016-12-16 21:05
0

Polecam, warto iść do nich na rekrutację, choćby z tego powodu, że wszystko przebiega szybko i klarowanie - nie czeka się zbyt długo na procesowanie CV lub też odpowiedź po rekrutacji.


Limitations are limitless

> ##### Ola Nordmann napisał(a)
> Moim językiem ojczystym jest C++ i proszę uszanować to, że piszę po polsku.

Pozostało 580 znaków

2018-01-05 19:59
Carlo22
0

Pracowałem tam przez pół roku. Praca całkiem przyjemna. Firma tworzy internetowe wnioski bankowe (mają swoją platformę). Ogólnie to polecam, miła atmosfera, całkiem fajne zarządzanie projektami (widać, że faktycznie są project menagerowie, którzy ogarniają i każdy wie, co ma robić). W zależności od zespołu, można trafić albo na przeważający backend albo frontend, ale są zespoły (mój taki był), w którym było to wymieszane. Ja tam byłem na stażu - z mojego punktu widzenia, bardzo polecam młodym programistom, chcącym zdobyć pierwsze doświadczenia.

Pozostało 580 znaków

2018-02-22 19:22
1

Aplikowałem na staż do tej firmy. Informację, że poszukują ludzi na to stanowisko znalazłem na facebook'u. Bardzo sympatycznie podejście zarówno od strony HR jak i zespołów. Proces rekrutacyjny składał się z 2 części. Na pierwszym spotkaniu, wraz z innymi kandydatami (jak opisał exar), wykonywaliśmy zadanko nietechniczne, w grupie, dalej test i pytania już techniczne z Javy. Na kolejnym spotkaniu odbyła się już rozmowa czysto techniczna z osobą z jednego z zespołów, szefem i HR. Za ok. 2 tyg otrzymałem odpowiedź. Na początku stażu odbywają się szkolenia, a dalej już praca w konkretnych zespołach programistycznych. Dużą zaletą jest tutaj fakt, że spotkałem się od razu z prostymi zadankami, za pomocą których już wdrażałem się w projekt. Każdy stażysta miał swojego opiekuna, który wspomagał w mniejszych lub większych zadankach, tłumacząc na bieżąco jak działa system. Trafiłem do zespołu (5-6 osób), który posiadał dość szeroki i "świeży" stack technologiczny (Java EE, Spring, Angular, bazy danych, Solr, Docker, itd.), dzięki któremu uzyskałem już na starcie duży przyrost wiedzy. Jak kolega wyżej opisał Project Menager'owie na bieżąco ogarniają sprawy i nie spotkałem się z sytuacją, gdzie ktoś nie wiedział co ma robić. Podejście Scrum'owe. Miła i przyjemna atmosfera podczas pracy i (z mojego punktu widzenia) bardzo duże możliwości rozwoju. Polecam każdemu, kto chciałby zacząć przygodę z programowaniem ( i w sumie nie tylko, testerzy też znajdą coś dla siebie).

Pozostało 580 znaków

2018-05-02 17:05
Skromny Jeleń
0

Z jednej strony rekrutacja naprawdę super, HR mega super, atmosfera wydaję się też spoko i lokalizacja. To co mi się nie podobało to warunki zatrudnienia. Na rozmowie okazuję się, że staż to tak naprawdę praca juniora. Stażyści z poprzedniego roku sami zresztą o tym opowiadali, że od pierwszego dnia robili zadania samodzielnie i to taka zwykła praca juniora, a jeżeli to była taka praca juniora to wynagrodzenie w ogóle nie było konkurencyjne w stosunku do innych ofert, które dostałem. Różnica netto sięgała 2 k netto! W consdata UZ a gdzie indziej UOP, więc po stronie kosztów pracodawcy różnica mogła wynosić nawet 4k! Miałem takie wrażenie, że kolejna polska firma typu Comarch 7 praktykantów co rok za nierynkowe wynagrodzenie i budujemy potęgę. Jednak tam nie pracowałem, może po 3 miesiącach jest jakaś mega podwyżka i przejście na UOP. Dlatego ciężko mi powiedzieć jak to naprawdę wygląda od środka. Aha dostałem spersonalizowaną odpowiedź odmowną. Naprawdę kosmos! HR tam to jest pierwsza klasa.

Pozostało 580 znaków

2018-05-02 17:35
0
Skromny Jeleń napisał(a):

od pierwszego dnia robili zadania samodzielnie i to taka zwykła praca juniora

No to nic tylko się cieszyć :) Wolisz robić kawe?

Z tego co wiem to nawet regular/senior dostaje tam od razu jakiegoś opiekuna i od pierwszego klepią razem kod. Wydaje mi sie to bardzo fajnym rozwiązaniem.

Pozostało 580 znaków

2018-05-02 20:27
2
exar napisał(a):

(rozbawiło mnie pytanie o skróty klawiszowe do intellij i eclipse'a, ale oni sami nie brali chyba tego na poważnie)

zdziwiłbyś się, ale są upośledzone umysłowo jełopy na stanowiskach decyzyjnych, dla których ma to kardynalne znaczenie
ch.... z tym jak ogarniesz architekture programu i czy przez to nie sp........lisz projektu i będziesz musiał 10 razy poprawiać, ale ważne, że jak małpa po klaw. szybko umiesz nap.....ć

Jest to jedna umiejętności - Arek00 2019-05-16 06:07

Pozostało 580 znaków

2018-05-02 21:29
1

A mi powiedzieli, że nie pasuje im moja energia


Spring? Ja tam wole mieć kontrole nad kodem ᕙ(ꔢ)ᕗ

Pozostało 580 znaków

2019-02-27 19:22
0

Jeżeli chodzi o proces rekrutacji o którym pisano powyżej, to nie mam zarzutów, wszystko sprawnie. Dostałem zadanie do realizacji, po ocenie zadania zostałem zaproszony na rozmowę z osobą z HR oraz techleadem. O wynikach rekrutacji poinformowany zostałem jeszcze tego samego dnia.
Pierwsze dni w pracy dosyć chaotyczne, ale wynika to częściowo ze specyfiki pracy, a częściowo ze skomplikowania projektów. Otrzymujemy opiekuna, który pomaga nam wdrożyć się w projekty i przeciera szlaki. W praktyce to możemy zwrócić się do każdego i z pewnością uzyskamy pomoc - wielki plus dla ekipy, super ludzie. Praca jest w zespołach, zazwyczaj 8-osobowych, w przyjemnej atmosferze. Jeżeli chodzi o projekty, to są ciekawe i w nowych technologiach. Ciągłe dążenie do doskonalenia produktu bardzo na plus, jeżeli ktoś rzeczywiście pasjonuje się programowaniem i lubi swój zawód będzie zadowolony. Na minus - czasem zbyt duży pośpiech, ale to już raczej specyfika szybko rozwijających się firm. Dużo inicjatyw firmowych, zarówno wychodzących od HRów jak i samych pracowników - wspólne wyjazdy, starty w zawodach sportowych, mecz, piwo, lan party :)
Pracuje się głównie w Javie i Angularze, aczkolwiek zdarzają się drobne projekty gdzie można wykazać się w innych technologiach. Jeżeli chodzi o stanowisko pracy to wielki plus, świetny sprzęt, nowoczesne stanowiska, nie oszczędzają na tym. Biuro w centrum Poznania w fajnej lokalizacji, nowoczesny budynek - bardzo przyjemnie, aczkolwiek ciężko z miejscami parkingowymi w okolicy.
Organizacyjnie sprawnie, duże nastawienie na feedback od pracowników co można poprawić lub zmienić - co najważniejsze nie tylko hasła, ale wdrażane jest to w życie. Jeżeli chodzi o kasę to stawki konkurencyjne, widełki dla danych stanowisk są jawne i zawsze w ogłoszeniu podane, więc wszystko wiadomo. Dodatkowo benefity (multisport, luxmed), budżet na szkolenia i wyjazdy na konferencje, atrakcje w samym biurze (piłkarzyki, automaty retro, ping pong, konsola itp.). Na odejście z firmy każdy odbywa rozmowę feedbackową w dwie strony - zarówno firma udziela feedbacku pracownikowi jak i w drugą stronę. Fajna opcja, bo potem taki feedback pozwala wprowadzać dobre zmiany. Ogólnie polecam zainteresowanym :)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: CCBot