Jak wygląda praca mobile developera ?

0

Witam wszystkich w ten poniedziałkowy poranek. Jako, że niedawno zostałem zatrudniony do mojej pierwszej pracy jako programista iOS (swift). Chciałbym zapytać się o pare rzeczy. Jeśli są tu jacyś programiści mobile - jak wygląda Wasz dzień pracy. Mam wrażenie, że mobile dev bardziej niż programiści np. Javy, c# musi zajmować się front-endem. Aktualnie 40% mojej pracy to zabawa ze storyboardem, auto-layoutem itd. Samego programowania jak na razie mało. Czy to normalne ? Dodam że firma to mały 'start-up'. Pozdrawiam

0

jezeli firma jest mala to jest to normalne ze zajmujesz sie wszystkim

0

To norma. Apka mobilna ma wyglądać, user ma klikać, być pod wrażeniem. Designerzy często przeginają pałę, ale takie są standardy dla userów.

1

Jako mobile dev musisz się liczyć z tym, że będziesz zajmować się frontem. Kwestia projektu, w jednym będzie tego więcej w drugim mniej. W dużych projektach czasem jest podział na UI developera i gościa od 'bebechów', ale to też zależy od firmy/zespołu. Ja akurat programuję na Androida i czasem odnoszę wrażenie, że 'programowania' mam więcej niż za czasów jak robiłem backend ;)

1

Ja bym tu nie robił podziału na frontend i backend, to nie web. To normalne że programista tworzy interfejs aplikacji i go potem oprogramowuje, szczególnie jeżeli projekt nie jest duży. Tworzenie interfejsu, odpowiedniego layoutu to też programowanie.

0
bolson napisał(a):

Ja akurat programuję na Androida i czasem odnoszę wrażenie, że 'programowania' mam więcej niż za czasów jak robiłem backend ;)
True, procentowo na kodowaniu spędza się więcej czasu w małych projektach mobilnych niż w webie.

0

Tyle to programowanie to nie jest bardziej siedzenie w UI?

0
Biały Mleczarz napisał(a):

Tyle to programowanie to nie jest bardziej siedzenie w UI?

W dużej mierze tak ale nie tylko. Cała integracja z restem, caching, logika aplikacji, animacje, sensory, db, security, różne optymalizacje, integracja z innymi aplikacjami, trochę tego jest do oprogramowania ;) W dużych projektach wchodzi clean architecture i można się wykazać w tworzeniu ładnego, czystego i testowalnego kodu.

0

Ale co wy chcecie od tego UI? Przecież to jest przyjemniejsze niż grzebanie w jakichś serwisach, wątkach, bazach danych i innym bagienku. Tu przynajmniej praca ma jakiś efekt wizualny.

6
MiL napisał(a):

Ale co wy chcecie od tego UI? Przecież to jest przyjemniejsze niż grzebanie w jakichś serwisach, wątkach, bazach danych i innym bagienku. Tu przynajmniej praca ma jakiś efekt wizualny.

No tak, "ten checkbox ma być 4 piksele w lewo". To jest wyzwanie dla prawdziwego inżyniera, a nie jakieś tam wątki czy bazy. :D

0

o androidzie wiem malo, ale akurat wielowatkowosc to chyba powinna byc uzywana na kazdym kroku w aplikacjach mobilnych ?

0

ten tekst tak zinterpretowałem:

somekind napisał(a):

... a nie jakieś tam wątki...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1