Zarobki najlepszych programistów Java w Polsce

1

Witam. Jestem początkującym programistą Java. Właśnie udało mi się dostać pierwszą pracę. Oczywiście nie zarabiam jakiś kokosów ale zacząłem się zastanawiać ile w Polsce może zarobić Java Developer - taki naprawdę dobry. W wielu ogłoszeniach nie ma podanych żadnych widełek. Czy kwoty w okolicach 20k netto są możliwe do osiągnięcia?

1

sa mozliwe

1

Jeśli b2b liczyć jako "netto" to np. http://www.7n.com/pl/kariera/aplikuj-teraz?jobid=248 albo inne z serii http://www.7n.com/pl/kariera/aktualne-oferty żeby długo nie szukać.

1
fasadin napisał(a):

sa mozliwe

Pytam bo mnie to wszystko zastanawia. W swojej pierwszej pracy dostałem 1800 zł na rękę. Nie są to jakieś kokosy - tak mi się przynajmniej wydaje. Lubię programowanie, ale czasem zastanawiam się nad pracą w innym zawodzie, a programować sobie mogę dla przyjemności:)

1

Przez programistę w Polsce rozumiesz kogoś kto tu mieszka czy pracuje dla firmy z siedzibą w Polsce? Są ludzie co robią zdalnie dla Amerykanów za dużo więcej niż 20k.

2
caer napisał(a):

Przez programistę w Polsce rozumiesz kogoś kto tu mieszka czy pracuje dla firmy z siedzibą w Polsce? Są ludzie co robią zdalnie dla Amerykanów za dużo więcej niż 20k.

Ale to chyba trzeba mieć znajomości aby się w taki projekt wkręcić.

11

Ale to w końcu "najlepszych" czy "Java"? Bo najlepsi Javowcy już dawno piszą w Scali.

1

Podstawowym problemem w takich pytaniach jest założenie że ja "kiedyś będę najlepszy" :D. A to nie prawda. Możliwe że staniesz na średnim poziomie jak wielu w tym kraju i będziesz zarabiał <ort>ledwo dwu krotność</ort> średniej krajowej.

8

Tak tak to jest chyba możliwe. Zauważcie, że na tym forum to jesteśmy w czołówce Polski , bo tyle siedzimy nawet po pracy i się uczymy i wgl najlepsze haxi0ry. Myślę, że każdy pewnie bedzie kokosy za jakiś czas zarabiać ^^. o kurde ale to będzie nieźle nie mogę się doczekać. Chyba sobie wtedy jakieś zwierzątko kupię

1
krzysiek050 napisał(a):

Podstawowym problemem w takich pytaniach jest założenie że ja "kiedyś będę najlepszy" :D. A to nie prawda. Możliwe że staniesz na średnim poziomie jak wielu w tym kraju i będziesz zarabiał ledwo dwu krotność średniej krajowej.

Staram się nie myśleć jak przeciętny Polak i patrzeć na wszystko minimalistycznie. Zawsze "gram" o pełną pulę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1