Epam - opinie

0

Czy ktoś miał okazję pracować w tej firmie w jej wewnętrznym projekcie?

Pytam ze względu na to, że chociażby na portalu gowork opinie są bardzo słabe. Tymczasem oferta, którą zaproponowała mi firma wygląda aż za dobrze: nowe technologie, clean code, dobra kasa, IntelliJ itp.

Zadaję sobie pytanie czy to może być prawda czy też kłamstwa prosto w oczy, które praktykuje coraz więcej firm.
Potraficie pomóc w tej sprawie?

0
Biały Orzeł napisał(a):

Czy ktoś miał okazję pracować w tej firmie w jej wewnętrznym projekcie?

Pytam ze względu na to, że chociażby na portalu gowork opinie są bardzo słabe. Tymczasem oferta, którą zaproponowała mi firma wygląda aż za dobrze: nowe technologie, clean code, dobra kasa, IntelliJ itp.

Zadaję sobie pytanie czy to może być prawda czy też kłamstwa prosto w oczy, które praktykuje coraz więcej firm.
Potraficie pomóc w tej sprawie?

Jak czujesz, że coś śmierdzi ta najpewniej śmierdzi. Opinie na gowork z sufitu się nie biorą.

0

Niedawno było trochę komentarzy na Wykopie.
http://www.wykop.pl/link/3059[...]ia-ponad-600-osob-w-krakowie/

0

Obstawiam 2-3 miechy w tym nowym projekce, później hint że trzeba przejść do normalnego klienta

2

Pracuje z Epamowcami, ale w Zurichu. Bardzo fajni! Podobnie jak ja są externalami więc wiele do powiedzenia nie mają. Intellij jest, bo to się firmie opłaca. Clean code na miarę możliwości klienta - tragedii nie ma. Kod nie jest wszędzie cudowny, ale jest czas na robienie dość dobrze. Technologie standard, ale nie stare. Backend spring boot, front react. Edżajl w wersji totalny rak, ale Epam nie ma tu nic do gadania-to taki klient/projekt. Podsumowując, w takiej firmie wszystko zależy do jakiego klienta trafisz. Możesz mieć ok, możesz mieć średnio.

0

Cześć, od stycznia zaczynam w Epamie w Katowicach. Czy ktoś zna albo pracuje i może opowiedzieć jak faktycznie się tam pracuje?

0

Ja się mogę wypowiedzieć tylko co do Krakowa.

W moich przypadku było 2-3 m-c szkolenia z technologi klienta, a potem do projektu.

nowe technologie - zależy od projektu, my akurat mamy dinozaury z epoki Java 5/6 i rzeźb w tym :P

clean code - u mnie w zespole akurat, jest na to nacisk, testy jednostkowe, code review online/offline

dobra kasa - czasami nawet dostaje się bonus za lojalkę poza pensją (zależny od projektu) + MultiKafeteria ( 404 PLN co m-c ).

IntelliJ - jest dowolność do co IDE firma nie sponsoruje licencji, ale jak masz wykupioną wersje Ultimate to nikt ci nie zabroni używać w pracy legalnie.

Wg. mnie największy nacisk (pracujemy dla klienta zewnętrznego) jest na czas wykonywania zadań. Nie wiem jak to wygląda w projektach wewnętrznych.

0

Odświeżam trochę,

jakieś nowości?
Czy pracuje/pracował ktoś na Rynku Głównym w Krakowie dla Google (powiedziano mi, że jest to biuro w którym jest trochę ludzi pracujących dla google)? Konkretnie interesuje mnie opinia programistów Python, aczkolwiek każda byłaby super przydatna

0

Epam - ostatnio słyszałem, że można tam zostać teamleadem po niecałym roku startując z juniora zaraz po technikum - a przynajmniej jednemu człowiekowi się to udało. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy to wina tego, że kandydat jadł na śniadanie publikacje na ten temat i był wybitnie dobry czy braków kadrowych.

0

Pracowałem w Epamie pół roku - niestety ze względów rodzinnych (bliska osoba poważnie zachorowała) nie mogłem zostać w Gdańsku w związku z czym musiałem zrezygnować. Epam zachował się bardzo fair względem mnie - próbowali znaleźć mi klienta remote ale to nie jest ich domena więc musieliśmy się rozstać - że tak powiem odszedłem z pełnymi honorami.
Co do ludzi w Epamie itd - ogólnie jest przynajmniej dobrze jeśli chodzi o Polski zespół big data. Starają się pracować nad clean code i ogólnie przywiązują wagę co do jakości. Co do ludzi od klienta - jak wiele osób pisze zależy od klienta, ale mieliśmy taką sytuację, że team składał się z ludzi z 3 kontraktorni z czego tylko Epam miał pojęcie o scali, big daty (+ 1 osoba z innej). Na początku było strasznie - ogólnie nikt chyba nie wiedział co to scala ale mocno trzaskali (pętle while, vary - masakra) joby na spark - jakość była tragiczna itd. Ze wsparciem mangerów epamu udało nam się przekonać klienta do naszych racji i z czasem staliśmy się lokomotywami w projekcie czyli development, nauka mniej doświadczonych itd., kod się poprawił, dało się pracować. Co chce przez to powiedzieć - Epam mocno nas wspierał w naszych działaniach co jest wg. mnie istotne w przypadku kontraktorni. Ogólnie wg. mnie Epam to kontraktornia ale przyzwoita - dobrze ich wspominam choć projekt i klient momentami był upierdliwy, ale ciekawy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0