Dziewczyny, jesteście tu?

0

Ciekawa jestem czy są tu jakieś i się ujawnią?
W pracy poprzedniej byłam jedyna na stanowisku technicznym, w obecnej jedyna w dziale programowania, w pozostałych działach informatycznych są dziewczyny (testy, analiza, kierowanie projektami). Nigdy nie pracowałam z inna programistką w zespole. Czasem jest ciężko, z facetami ciężko gadać, bo to faceci, z dziewczynami ciężko gadać, bo ile można pitu pitu o lakierach do paznokci, nie mamy wspólnych tematów.

0

Taa.. bo z nie-programistkami to tylko o lakierach .. ;) U mnie w firmie na około 50 programistów jest nas 4 plus 2 coś w okolicach programowania (css i początki js). Nie jest źle!

3

Jednak udało się wam wyjść z kuchni? :)

1

Ja mimo tego, że mam tutaj zarejestrowane konto to się nie ujawniam, piszę w formie męskiej. Głównie dlatego, że jest to "męskie" forum, więc nie chcę zwracać na siebie niepotrzebną uwagę oraz nie jestem w 100% pewna czy uzyskałabym w swoich pytaniach takie same odpowiedzi jakie uzskałby facet - wiadomo są różni ludzie.

1

@karolinaa @aurel @kate87 @katelx @katecpp @szarotka @lightinside @blue rabbit @Cornellia ...

W mnie w pracy na 13 osób w sekcji są 4 dziewczyny, 3 koderki i 1 matematyczka

0

Dziewczyn w IT, a szczególnie polskim IT, jest mniej, ale to się (na szczęście) zmienia. Homogeniczne środowiska nie są optymalne.

0

Ale wpadłam :D
@Shalom cichosza...

0

U mnie aktualnie 30% osób w firmie to kobiety, więc całkiem sporo patrząc na skład zespołów u znajomych, ale brak programistek (jedynie testerki i PM-ki). :) Spoko są inicjatywy typu GGC (carrotki), ale niestety na razie jeszcze trudno się współpracuje z kobietami, głównie z powodu ich braku pewności siebie, swoich umiejętności i ogółem speszenia względem facetów (w community rzadko widuję je na eventach gdzie dużo jest facetów, raczej udzielają się właśnie na GGC i podobnych, a w pracy bardzo mało spotykam takich, które wychodzą przed szereg). No ale dobrze je mieć w zespole - jest jakoś, hmm... inaczej. W dobrym tego słowa znaczeniu. ;)

0

Cześć,
ja jestem programistką.
Pracowałam z kobietą-programistką, aczkolwiek maksymalnie w firmie były 3 kobiety-programistki, teraz została jedna, więc procentowo to w przedziale 3-7% (w zależności od okresu), czyli malutko.

Co do tematów, facet też człowiek i mi się z nimi dobrze rozmawia, znaczy są wyjątkowe sytuacje, gdy np. zaczną o samochodach, no to wtedy nuuudy i wracam do pracy :)
W firmie pracują jeszcze inne kobiety (analityczki, testerki, od przyjmowania zgłoszeń), więc np. idąc do toalety można wymienić informacje typu, gdzie kupiłaś te buty, bo są świetne itp.

Generalnie nie wiem w czym problem :) Może i raźniej, ale w sumie, mi to nie robi różnicy.

0

A u mnie jest stosunkowo sporo kobiet. Chyba w każdym zespole jest co najmniej jedna. W openspacie siedzi nas 6 (na ok. 40-50 osób), wszystkie programistki (są jeszcze inne pokoje i oddziały, gdzie jest ich jeszcze kilka, ale nie potrafię powiedzieć ile). U testerów chyba połowa to kobiety (ale nie jestem pewna, dawno nie byłam w ich pokoju ;)).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0