Po jakim czasie od początku nauki programowania dostaliście 1 prace?

0

Ile czasu uczyliście się programowania zanim dostaliście swoją 1 pracę w jako programista bądź poszliście na praktyki czy staż w programowaniu ?

0

Ostatni rok studiów inżynierskich już typowo zawodowo. Wcześniej jakieś drobne projekty czy zlecenia.
A tak poza tym co ma do tego wiek ?

1

Ja miałem szczęście i w przedszkolu trafiłem na wspaniała panią przedszkolankę, która rysowała nam algorytmy na tablicy np jak myć rączki, miała też niesamowite podejście bo pokazywała też praktyczna stronę tych algorytmów.

3

Pare lat. Głównie przez to, że jak zaczynałem nauke to niezbyt była opcja pracować gdziekolwiek.

1

Miesiąc.

0

Trzy miesiące.

1

Ja programuję od roku (w Javie 3-mc) i właśnie jestem w trakcie rozsyłania CV :)

1

6 lat, ale to dlatego, że zacząłem w podstawówce :P

0

7 lat... wypadało najpierw skończyć podstawówkę, liceum i kilka lat studiów

0

Troche dziwne pytanie bo jesli odpowiadac na nie dokladnie to programowania nie uczylem sie w ogole zanim zaczalem pierwsza prace/praktyki w branzy IT. Natomiast jesli chodzi o to ile uczylem sie programowania zanim zaczalem pierwsza prace/praktyki w branzy programistycznej to trwalo to 1.5 roku nauki szkolnej (czyli podstawy podstaw) + ok. miesiac intensywnej nauki na wlasna reke (czyli bardziej zaawansowane podstawy podstaw).

1

Rok. Natomiast nie wiem co ma nauka programowania do pracy/praktyk w IT, bo pewnie większość osób w ogóle się go nie uczyła.

0

Ja myślę, że pytanie jest źle postawione i może zamazywać rzeczywistość. Oczywiście, jeśli Panowie wyżej studiowali na polibudzie to dostali pracę bez problemu (no chyba, że jestem w błędzie) Ja mając w CV 5 rok studiów prawniczych,5 lat tyrania w kancelariach oraz sądach i miesiąc nauki Pythona nie spodziewam się że prędko ktoś zwróci na mnie uwagę (o ile kiedykolwiek zwróci)

1

Mi to zajęło 11 lat, ktoś da więcej :P?

1

Dobre kilka lat, bo zacząłem coś tam się uczyć na początku gimnazjum, a pierwszą pracę dostałem na II roku studiów. Z tym, że pierwsze "g**no-zlecenia" robiłem już własnie w gimnazjum - były to jakieś poprawki do Wordpressa, ale jak to ostatnio znalazłem na mailu, to byłem całkiem dumny z siebie. Szkoda tylko, że od tamtego czasu tak naprawdę bardzo mało i okazyjnie programowałem, dlatego rozwój zajął mi dużo czasu. Teraz odkąd pracuję te kilka miesięcy, to widzę duże postępy, bo nigdy wcześniej nie miałem styczności z kodem aż tyle godzin dziennie.

8
Pawcio1992 napisał(a):

Ja myślę, że pytanie jest źle postawione i może zamazywać rzeczywistość. Oczywiście, jeśli Panowie wyżej studiowali na polibudzie to dostali pracę bez problemu (no chyba, że jestem w błędzie) Ja mając w CV 5 rok studiów prawniczych,5 lat tyrania w kancelariach oraz sądach i miesiąc nauki Pythona nie spodziewam się że prędko ktoś zwróci na mnie uwagę (o ile kiedykolwiek zwróci)

Jak to było?

  • Po czym poznać, że rozmawiasz z prawnikiem?
  • Sam Ci to powie
    :D
0

Trudno powiedzieć ile czasu się uczyłem programować, bo pierwsze programy pisałem w wieku ok. 10 lat w Basicu na Atari, a stricte pracę jako programista zacząłem w wieku 25 lat (chyba).

Czyli 15 lat nauki?

0

http://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ansSwVcAvVM75kWd3xhXZPjk6B4MW0eJ.jpg

Heh, ten wątpliwego blichtru pseudolans nie jest bez powodu. To rodzaj autosugestii. Grupa pierwszoroczniaków siedzi na historii prawa czy na jakiejś socjologii ubrana w garniturki i trzymająca kawe ze starbunia i myślą, że są fajni. Teraz moja historia. Siedzę na pierwszym wykładzie ze wstępu do prawoznawstwa i facet opowiada co mówił wykładowca na analogicznym wykładzie na uczelni w Stanach:

  • Ilu z Państwa skorzystało z usług prawnika?
    Podniosło rękę kilka osób
  • A teraz ilu z Państwa skorzystało z usług lekarza i dlaczego siedzicie tutaj a nie na medycynie

Zaczynam obcować z branżą IT i zaskoczyło mnie to, że tutaj pracodawca oczekuje kreatywności, ale przy tym sam jest kreatywny. Wnoszę to po jednej rozmowie kwalifikacyjnej i wymianie korespondencji z rekruterami. Mało kogo obchodzi kto po jakich jest studiach

1

Około 1.5 roku.

Generalnie jeśli czyimś celem jest znalezienie pracy, to całkiem realnym jest znalezienie płatnego stażu w większym mieście po 2-3 miesiącach. Jedna firma w moim mieście organizowała nawet staże dla ludzi kompletnie out-of-IT.

1

Siedem lat, ale zacząłem się uczyć jak miałem 13 lat, a zacząłem pracę w wieku 20. Oczywiście w tym czasie były okresy, gdy coś fajnego robiłem, ale też pół-roczne przerwy na inne zajęcia.

1

2-3 lata. Ale wstydzę się tego, jaki wtedy pisałem kod.

0

5 miesięcy :)

0

To już będzie 10 lat jak napisałem swój pierwszy program w htmlu i dotąd żadnej pracy.

0

1 rok lub 2 lata. Nie pamiętam dokładnie. Komputer miałem od ok. 15 roku życia, programować nauczyłem się w międzyczasie, a pierwszą pracę komercyjną (umowę o dzieło w niewielkiej firmie) miałem w wieku 16 lub 17 lat gdy jeszcze uczyłem się w liceum. Nie było to nic szczególnego, ale na początek każde doświadczenie jest dobre i nawet najmniejsza kasa zawsze się przyda. :)

0

widze, że nie wszyscy ogarnęli o co mi chodzi, edytowałem pytanie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1