brutto UoP = netto B2B

Odpowiedz Nowy wątek
Czarny Terrorysta
2016-02-11 22:56
Czarny Terrorysta
0

Witam,

w firmie w której obecnie pracuję mogę sobie wybrać formę zatrudnienia UoP lub kontrakt. Jednak istnieje zasada, że dają tyle samo na umowę o pracę brutto co kwotę netto na kontrakcie.
Jestem juniorem i byłem zatrudniony na UoP na 3000zł brutto i po okresie próbnym ma wskoczyć na 3400zł.
Wydaje mi się że w tym przypadku bardzo faworyzowana jest UoP, ponieważ koszty pracodawcy przy 3400 UoP to według kalkulatora wynagrodzeń ponad 4100zł a przy kontrakcie to równo 3400zł (cały VAT odzyskują przecież).
Czy to jest normalne, że firmy stosują takie zasady? Czy są jeszcze jakieś inne koszty przy kontrakcie, albo jakieś wady od strony pracodawcy? Czy może firmy dostają jakieś dofinansowania, ulgi gdy zatrudniają na UoP?

Pozostało 580 znaków

2016-02-11 23:04

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 dni temu

Lokalizacja: Londyn

1

To nie jest normalne tylko "cwane" ze strony pracodawcy. Zyskają na tym więcej od Ciebie.

"Normalnie" (w sensie firmę byś tyle samo kosztował) na B2B powinieneś dostać 4100 + VAT - czyli koszty pracodawcy. Plus jeszcze wliczyć chorobowe i urlopy oraz święta jeśli miałbyś mieć bezpłatne (powiedziałbym, że około 1/6).
Do tego mógłbyś mieć problem - tj nie miałbyś niskiego ZUSu przez dwa lata jeśli byś przeszedł na B2B u tego samego pracodawcy (przy tym samym stanowisku).

W tym konkretnym przypadku B2B nie opłaca Ci się za bardzo.
Poczekaj jeszcze do roku(chyba, że masz inne powody by zmieniać pracę, np nie rozwijasz się) i zmień pracodawce, dostaniesz sporą podwyżkę i możesz wtedy przejść u nowego na "normalne" B2B.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0