Podwyżka jak często

0

Witam, mam do Was pytanie - właśnie dostałem się do pracy, nie jestem jakiś mega zachłanny na kasę, ale orientacyjnie, jak u Was wygląda częstotliwość podwyżek? Raz na rok to pewniak? A może częściej?

0

Zależy od firmy, raz na rok to może nie pewniak, ale standardowe minimum. DLa juniora częśćiej bo szybciej rośnie mu wartość.
Są firmy, gdzie np nie ma inaczej niż jak raz na pół roku o 100-300 zł, są takie gdzie np raz na rok, ale max to 10%... i są normalne gdzie wszystko zależy od negocjacji i tego ile jesteś wart.
Co do Twojej sytuacji - zależy ile dostałeś na początek - jak 1500 zł, to możesz, jeśli czujesz że ogarniasz, iść szybko po podwyżkę po paru miesiącach, jak od razu więcej niż jesteś wart... to nie ma sensu. TO ile jesteś wart zależy też nie tylko od tego co umiesz ale gdzie pracujesz, w jakim mieście.

0

Dlatego przez pierwsze 2 lata dobrze często zmieniać prace.

0

zależy od punktu
z punktu widzenia pracownika- jak najczęściej
z punktu widzenia pracodawcy- jak najrzadziej

0

ja pracowałem w firmie, gdzie o podwyżkę można było się starać raz na pół roku do max 15% aktualnego wynagrodzenia brutto.

0

Zależy od firmy. Niektóre firmy są skłonne do podwyżek, a inne nie. Każda firma ma też jakieś swoje progi wynagrodzeń. Im większa firma, tym bardziej jest to sformalizowane. Przy założeniu, że masz małe lub zerowe doświadczenie, Twoje wynagrodzenie powinno rosnąć co najmniej o ok. ~50% na przestrzeni 2 lat. Czasami po 2 lub 3 latach trzeba zmienić pracę, aby uzyskać wyższą stawkę.

7

Pracowałem w firmie gdzie co miesiąc dostawałem podwyżkę 100 lub 200 zł - muszę przyznać że było to bardzo motywujące
potem zmieniłem pracę na taką gdzie przez 1,5 roku nie dostałem żadnej podwyżki co mnie również skutecznie zmotywowało, z tym że do zmiany pracy

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: Googlebot