Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej Junior Java Developer

0

Cześć!
Jeśli jest tu podobny temat to z góry przepraszam. Interesuje mnie jakie mogą być przykładowe pytania/zadania podczas rozmowy na ww. stanowisko. Nie chodzi mi o jakiegoś gotowca czy coś tylko konkrety o co pytają, co interesuje pracodawcę i jak najlepiej przygotować się do takiej rozmowy i w ogóle do pracy na takim stanowisku?

Pozdr!

4

Aż się prosi, żeby to dać...

0

Najpierw zapytają cie o dziedziczenie, potem o to czym różni się ArrayList od LinkedList a następnie o gettery, settery i HashMap. Na końcu zapytają cie o wyjątki.

0

trywialne, a kogoś z doświadczeniem będą pytać też o takie bzdury?

5

najbardziej aktualna wersja

2

Z reguły to co to jest programowanie obiektowe wg Ciebie, na czym się opiera + przykłady. Różnice między klasą abstrakcyjną, a interfejsem. Pewnie sporo pytań o kolekcje, od standardowych ArrayList vs LinkedList, po bardziej szczegółowe - miałem np. o Vector. Przede wszystkim pytania o Twoje projekty i jak się uczyłeś języka. Sporo o słowa kluczowe static, final - różne kombinacje gdzie co można użyć i jak się będzie zachowywać.

0

Projekty o mniej więcej jak skomplikowanej strukturze (jakie użyte mechanizmy itp.) powinny być realizowane przez kogoś, kto ubiega się o juniora w Javie?

0

Projekty takie same jak Senior, tylko, że Junior dłużej robi, albo wykonuje zadania z niewielką pomocą.

2
Spine napisał(a):

Projekty takie same jak Senior, tylko, że Junior dłużej robi, albo wykonuje zadania z niewielką pomocą.

Junior z definicji ma mniejszą wiedzę niż senior, więc może nawet nie wiedzieć jak się zabrać za niektóre rzeczy, które dla seniora powinny być banalne.

0

Jakis przyklad Panowie projektu na miare juniora co by sie nim nie powstydzil?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0