Pierwsza praca jako programista

0

Witam, jestem studentem Elektroniki i Telekomunikacji, do tej pory uczyłem się C pod mikrokontrolery, C++, Jave. Najbardziej z tych języków spodobał mi się ostatni, a konkretniej pisanie aplikacji na platformę Android. Obecnie jestem na 3 roku studiów, swoją przyszłość chciałem związać z programowaniem właśnie w tym języku. Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy nie warto by było obejrzeć się za jakimiś praktykami, stażem płatnym w trakcie studiów. Chciałbym się was zapytać, jak wyglądała wasza pierwsza praca jako programista, duże były wymagania? Co taka osoba powinna umieć podejmując taką prace? Może coś doradzicie? :)

2

Co taka osoba powinna umieć podejmując taką prace? Może coś doradzicie? :)

powinna być zarówna pewna siebie na rozmowie o pracę (żeby ją przyjęli), ale również skromna (żeby móc chłonąć wiedzę innych). Skille komunikacyjne też są ważne, ale tego można się nauczyć. Trzeba się po prostu dużo komunikować (nie wiesz jak rozwiąząć jakiś problem? To pytasz się innych osób w zespole. Jest jakaś niewiadoma? Np. niejasne wymagania? To próbujesz wyjaśnić).

Technicznie to nie wiem, bo nie jestem programistą Javy, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o wymagania co do miękkich skillów to nie będzie wielkiej różnicy między językami programowania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1