Sekcja 'edukacja' w CV a brak studiów

0

Witam wszystkich ;)

Zastanawiam się czy szukając swojej pierwszej pracy jako programista jest sens wpisywania szkoły średniej w CV.
Nie ukończyłem studiów ani w najbliższym czasie nie zamierzam. Mam kilka własnych projektów stworzonych w celu poznania lepiej jakiejś technologii (około 10k linii kodu każdy), do których linki zamieszczam w CV. Czy jest to wystarczające? Chętnie poznam opinie bardziej doświadczonych osób.

0

Nie, chyba że to jakieś mega elitarne znane liceum. Ale nawet wtedy raczej nie warto.

0

Ja tam wpisałem, ale skończyłem technikum informatyczne łącznie z uzyskaniem tytułu technika informatyka.

0

Moim zdaniem lepiej wpisać, nie po to żeby się tym 'chwalić', tylko bardziej po to żeby rekruter nie musiał się zastanawiać czy ty skończyłeś studia i zapomniałeś wpisać, czy ich po prostu nie masz.

0

raczej nie ma to znaczenia. jak bym nie miala nawet zaczetych studiow to bym pewnie nie wpisywala ekwiwalentu 'liceum o profilu dziennikarskim w pcimiu dolnym' tylko wrzucila cos bardziej generycznego typu 'wyksztalcenie srednie'

0

Ja wpisywałem, ale mieliśmy tam eksperymentalny program - naukę programowania zamiast ZPT i dyplom z ukończenia kursu wystawiony przez Politechnikę Łódzką.

0

Jeśli była to klasa o profilu Infromatycznym to wpisz je do CV. To dlatego, że rekruter powinien wiedzieć jakie masz wykształcenie, gdyż w przeciwnym wypadku będzie to skutkować tym, że pierwszym pytaniem jakim zada rekruter będzie "Jakie ma Pan wykształcenie". Ponadto takie "ukrywanie" wykształcenia będzie odbierane jako niepewność własnej wartości a to przecież nic dobrego.

Jeśli jednak Liceum to nie miała nic wspólnego z informatyką to lepiej je pominąć, gdyż nic nie wniesie do CV. Zamiast tego opisz projekty, opisz umiejętności.
Kiedy ja zaczynałem szukać pracy byłem jeszcze przed studiami i wpisałem LO o profilu informatycznym, ale łącznie była to jedna linia na całych dwóch stronach CV. Teraz ukończyłem studia i są to dwie linie w CV, a LO wykreśliłem bo nie ma sensu tego trzymać w CV. Krótko mówiąc - nie ma to zbytniego znaczenia i nie ma sensu się rozwodzić nad ukończoną szkołą. Ukrywanie wykształcenia nie ma jednak sensu, chyba, że nic nie wnosi do danej pracy.

Co więcej osobiście rubryka "wykształcenie" zajmuje u mnie jedno z niższych i mniej ważnych miejsc w CV. Np. osobiste projekty które nadal robię mimo zawodowej pracy, są zdecydowanie wyżej i lepiej opisane niż sama ukończona uczelnia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1