DreamLab Onet.pl - opinie?

0

Witam,

czy ktoś pracował/pracuje bądź ma znajomego który pracuje w dreamlabie? Znajdą się jakieś opinie na temat tej firmy? (zarówno z krk jak i wwa)

pozdrawiam

0

Szukają ludzi naprawdę oddanych pracy -> praca w domu w razie potrzeby, więcej niż 8h gdy jest deadline.

0

Ktoś taki nie jest oddany pracy, tylko ma nad sobą osobę nie potrafiącą realnie szacować czasu na projekt i go zaniża. To nie jest profesjonalne podejście! Myślę, że bardzo dobrze takie coś jest opisane w książce Roberta C. Martina.

0

@Spine, mówisz o biurze w Krakowie czy w Warszawie? Jak stawki tam wyglądają?

0

Mówię o Krakowie. Średnio doświadczony dev może wyciągnąć 4k zł na rękę.

0

A niedoświadczona sprzątaczka w UK tylko 6,5 k zł

0

Ja tam pracowałem ponad 2 lata temu. Jeśli chodzi o zarobki to jest to rzecz sztywna i bardzo średnia. Nowi programiści na stanowisku middle na start dostają więcej niż zarabiają starsi programiści z kilkuletnim stażem i to była wówczas norma w tej firmie. Kolejna negatywna rzecz to sztywność technologiczna. Jest lista kilku technologii (skryptowe języki z naciskiem na node.js) i raczej nie otrzymasz pozwolenia głównego architekta na użycie czegoś innego. Tzn. używa się też języków innych, w których coś już jest napisane, ale to do rozwoju i utrzymania bardziej niż do tworzenia nowych rzeczy. Kolejna rzecz niepozytywna z mojego punktu widzenia takie trochę korporacyjne "pranie mózgu" zwłaszcza na różnych imprezach typu hackday (wygrywają projekty jak najbliższe polityce firmy, a nie te najciekawsze - te co najwyżej mogą wyróżnienie dostać, oprócz tego różne pierdoły o misji i wartościach firmy etc. i konieczności identyfikowania się z tym).
Teraz na osłodę trochę pozytywów :) W większości zespołów panuje naprawdę fajna atmosfera. Jest dość bogaty socjal (chociaż za mojej kadencji trochę go okroili). Co do nadgodzin, to nie mogę się zgodzić. Przez czas jaki tam pracowałem (prawie 2 lata) raz mi się zdarzyło zostać 2 godziny dłużej bo się wdrożenie przeciągnęło. Można się sporo nauczyć zarówno dobrych praktyk, jak i pracy z dużymi systemami.

Podsumowując, firma nie jest zła. Zarobki teraz pewnie są lepsze niż 2 lata temu, więc, jeśli masz jakieś doświadczenie (tzn. nie jesteś juniorem) i dobrze wypadniesz na rozmowie to pewnie >=5k netto powienieneś dostać. Jeśli pasują ci języki skryptowe i umiesz się zdystansować od korporacyjnego bełkotu, to firma jest całkiem w porządku, bo pracuje się dobrze.

0

Podbiajam, może ktoś się jeszcze wypowie?

Jaka atmosfera panuje w firme? Korpo czy płaska struktura?

0

Dostałem test codility z trzema zadaniami.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0