Wiedza ze studiów a praca

0

Cześć.
Jakieś pół roku temu stałem się inżynierem, pracuję jako programista i generalnie nie mam potrzeby iść na magisterkę ale po prostu chcę (tak, tacy ludzie też są ;) ).
Myślę jedynie nad kierunkiem. Jestem programistą który dopiero nabywa doświadczenie i się uczy. Zastanawiałem się czy iść na którąś z uczelni na "Inżynierię oprogramowania" która jest kierunkiem ściśle związana z programowaniem. Tylko czy warto? Prawda jest taka że po inżynierce widzę że na uczelni można jedynie dostać jakiś zarys wiedzy a tak naprawdę programowania w praktyce uczę się dopiero w pracy. Nie ukrywam że programowanie sprawia mi przyjemność ale jednak nie wyobrażam sobie za 20 lat siedzieć na kompie i dalej klepać kod. Chciałbym pójść w stronę zarządzania projektami itp (jakiś kierownik projektu itp). Znalazłem na ZUT w Szczecinie kierunek "Projektowanie i zarządzanie projektami informatycznymi" jednak czy warto? W opisie jak czytam m.in : "zarządzania oraz podstaw sieci komputerowych, zarządzania zasobami infrastruktury systemów sieciowych" to wydaje mi się że nijak ma się to do kierunku.

  1. Pytanie więc czy mając później doświadczenie (10-15lat) ten kierunek studiów jest taki ważny? Pytam jak to jest z Waszego doświadczenia.
  2. Czy na takim kierunku "Inżynieria oprogramowania" który głównie skierowany jest na programowanie można dowiedzieć się faktycznie czegoś więcej, co się przyda w przyszłości w pracy? Jednocześnie też nie zamykając drogi na jakieś stanowisko trochę wyższe a nie tylko Junior Java Developer ;).
  3. Może jest ktoś kto studiował kierunek "Projektowanie i zarządzanie projektami informatycznymi?" albo pochodny i mógłby się podzielić doświadczeniami?

Pozdrawiam,
eL

0

zależy od uczelni, ale większość "produkująca" absolwentów raczej tylko pobieżnie liźnie temat programowania, sieci, inne, którą przyswoisz samemu w kilka miesięcy w domu, studia to bardziej może rozwijają znajomości, kontakty, które mogą z czasem zaprocentować

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0