Jaką aplikacje warto napisać?

0

Jaką aplikacje warto napisać (na androida) aby wysłać potem link do tej aplikacji na gicie osobie rekrutującej?

Wolałabym pisać aplikacje a nie gry... Mam co prawda UNITY ściągnięte ale mnie jakoś nie bierze, przynajmniej na razie ;)

Ps chodzi mi też o to aby zobaczyć swoje umiejętności i je poszerzyć. Chcesz też zobaczyć ile czasu mi zajmie i od początku pisać porządny kod.

4

Najlepsza aplikacja byłby taka żeby na podstawie zdjęcia rozbierało dziewczyne i pokazywało ją nago!
Sukces murowany!

0

A jaki jest profil firmy, do ktorej startujesz? Jakiego typu apki robia? Typowy software house, czy moze sa skierowani na jakas konkretna brazne - medyczna/bankowa/sklepy internetowe?

2

IMO aplikacja raczej dowolna, ważne by korzystała z najnowszych bibliotek i trendów (RXJava, Dagger 2.0, Retrofit, etc. polecam przejrzeć repo Jake'a Whartona), material design, czysty kod + testy.

0

@FakeAccount Jedną mam na oku i ona raczej zajmuje się wszystkim ale na pewno jest poważna. Sątakie firmy gdzie jest tak pół formalnie (po ogłoszeniu to czuć, po stylu napisania), a tu jest 100% formalnie widzę to i po ogłoszeniu i po stronie tej firmy.

To też jakaś wiedza, nie wysłałabym tam jakieś aplikacji mało poważnej, jak hm pokedex na androida :D Czy coś... Zabawne też odpadają.

@bolson A jakiś właśnie taki zwykły CRUD ubrany w coś (np Organizer czy coś takiego) ale właśnie z nowymi technologiami i fajnym kodem?

Z większością tego co wymienileś nie miałam do czynienia do tej pory, sądzę że jak kilka rzeczy z tego ogarnę to będzie już okey :)

1
lightinside napisał(a):

[...]

@bolson A jakiś właśnie taki zwykły CRUD ubrany w coś (np Organizer czy coś takiego) ale właśnie z nowymi technologiami i fajnym kodem?

Z większością tego co wymienileś nie miałam do czynienia do tej pory, sądzę że jak kilka rzeczy z tego ogarnę to będzie już okey :)

Nawet nie musi być to typowy CRUD, styknie obsługa zewnętrznego API (pogoda, baza filmów, twitter itd) gdyż zadecydowana większość aplikacji, które robi się w firmach opiera się na jakimś API. Warto śledzić AndroidWeekly (http://androidweekly.net/), wtedy będziesz na bieżąco z nowymi libkami, trendami oraz dobrymi praktykami w świecie Androida. Pozdr ;)

0

@bolson Dzięki za to API!!! Przyda mi się w jednym projekcie, chciałam wystawić jsona, pobierać stronę i parsować androidem potrzebne info. Ale z API to będzie o niebo lepiej. A nie pomyślałam o tym.

0

Ostatnio sam szukałem pomysłu na apkę i znalazłem stronę:
http://www.electronicshub.org/android-projects-ideas/

0

@Tumeg Dzięki ;) Wiesz im więcej wiedzy (też o tym gdzie szukać) tym lepiej ;)

"TIC TAC TOE" Myślałam że to gra otik takach :D A to kółko i krzyżyk ;) raczej dałabym radę to zrobić ale zobaczymy dzisiaj jak mi pójdzie ;) Powinno dzisiaj wyjść(tak myślę) ale czy się uda? ;)

0

Rest przede wszystkim powinien się w takiej aplikacji znaleźć :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0