Czy dam radę pracować studiując dziennie

0

Krótkie pytanie, czy macie jakieś doświadczenia znacie osoby studiujące dziennie na AGH (informatyka)/inne studia podobnego kalibru i pracujące od 1 roku, nie mogę pozwolić sobie finansowo na swobode.

0

@spartanPAGE

Spodziewał się tego :)

  1. Wiem, że można pracować bez wykształcenia
  2. Wiem, że liczą się tylko umiejętności
  3. Wiem, że na studiach nie naucze się robić rebase'a
  4. Wiem, że na studiach nie naucze się nowego Stream API w Javie 8

Więcej grzechów nie pamiętam

0
Kaczor11 napisał(a):

naucze się nowego Stream API w Javie 8

Bo tu się nie ma czego uczyć... może tyle że pod spodem jest fork/join.

0

Czy dam radę pracować studiując dziennie

Dasz. Wystarczy, że się bardzo mocno zmobilizujesz, zorganizujesz, będziesz mniej imprezował i miał dobrze zaplanowany czas.
Nie każdy to potrafi. Czasem lepiej jest zacząć trochę później - np. na 3 roku. Wcześniej możesz wykonywać jakieś pojedyncze zlecenia bez rygoru pracy x godzin na tydzień, albo znaleźć sobie jakąś mało angażującą pracę lub nawet pracę nie związaną z IT. Wszystko zależy od konkretnej osoby.

0

Znam pełno osób które pracowały studiując dziennie, nie ma problemu.

Jasne, jest troche mniej czasu na imprezowanie niż prowadząc czyste tzw. "życie studenckie", ale przy odpowiedniej ogranizacji i tak go zostanie wystarczająco na zabawę, pracę i naukę.

Chyba że chodzi Ci o pracę w pełnym wymiarze (8 godzin dziennie), wtedy faktycznie jest cieżko - ale da się.

0

Wszystko zalezy od tego co juz umiesz przed studiami. Na moim roku bylo to pare osob, ale byly to osoby bardzo ogarniete po liceum z algorytmiki czy analizy, a te przedmioty najwiecej sprawiaja trudnosci na 1 i 2 semestrze.

0

Jeśli chodzi o typową pracę 8h dziennie w stałych godzinach, to chyba jest to niewykonalne, ale to nie zamyka Ci drogi, bo możesz znaleźć bardziej elastyczną robotę.

Na studiach wolnego czasu jest bardzo dużo, ale jeśli zaczynają się kolokwia, egzaminy i wcześniej robiło się niewiele albo nic, to jest duża spina i możesz nie mieć czasu na pracę. Jeśli dobrze zorganizujesz sobie czas to dasz radę.

0

Firmy chętnie zatrudniają studentów na 3/5 2/5 etatu z elastycznymi godzinami pracy (nie trzeba płacić ZUS ani dużej pensji).
Jeśli ktoś jest zorganizowany to się da, a na 4 i 5 roku to zupełnie nie ma z tym problemu.

0

Jestem abstynentem więc "zabawa" cokolwiek to znaczy w tym sensie mnie nie dotyczy, jednak raz na jakiś czas lubie wyjechać na 2-3 dni. Programuje 6 lat (Java,Python,JS), ale nie miałem okazji pracować jeszcze komercyjnie

0

dokladnie tak marek r22

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: Bingbot