Praca bez studiów

0

Witam!
Chciałabym się spytać czy jest możliwość podjęcia pracy jako programista bez ukończonych jakichkolwiek studiów ale z bardzo dobrymi znajomościami Javy Spring MVC, Hibernate, JEE. Swoją znajomość tych technologii mogę podeprzeć kilkoma zrealizowanymi dla siebie projektami. Jak pracodawca patrzy na kwestie braku studiów? Studia są ważniejsze czy może bardziej liczy się doświadczenie i umiejętności?

1

Każdy programista powie ci, że umiejętności > papierek z uczelni, ale rynek pracy czasami bywa okrutny i mogą patrzeć na ciebie jak śmiecia, bo "głupek nie skończył studiów". Wtedy rozsądek podpowiada, że pracodawca takiej firmy ma nierówno pod sufitem ( ͡° ͜ʖ ͡° )

Praca jest jak najbardziej możliwa jak będziesz umiał się posługiwać oprogramowaniem i dokumentacją, pisać kod i rozwiązywać problemy z pomocą stackoverflowa no to nieźle.

2

Zależy od pracodawcy, nikt nie odpowie za wszystkie firmy w Polsce, ale jeżeli faktycznie masz dobrą znajomość, jakieś projekty i jesteś w stanie się obronić to nie powinno być problemu - bo nie będzie to problem z rocznym/dwuletnim doświadczeniem ale ... ale jak dopiero skończyłeś średnią to będą Cię brali tak troszkę jak śmieszka, z racji wieku, niestety :D będziesz się musiał po prostu obronić. (w sumie nie wiem ile masz lat, więc jak masz te ~25 to w sumie spoko).

Taki pro-tip (może chamski ale wiesz :D nie mówi nikomu) zawsze możesz iść na zaoczne(tryb to już w ogóle mają w nosie), a jak faktycznie mega nie chcesz dalej studiować, to olej jak już dostaniesz pracę(ot wszystko). Chociaż radzę skończyć te zaoczne przynajmniej.

Więc nawet jak Ci ktoś napiszę że nie, idź odśnieżaj klatki schodowe albo sprzątaj ulicę to zawsze możesz mieć farta i trafić na firmę która Cię przyjmie.

8

Obawiam sie @Wielki Lew że jeśli musiałeś założyć ten temat i nie zauważyłeś 73 IDENTYCZNYCH założonych w ciągu ostatniego miesiąca to niestety ale na kodera sie nie nadajesz i nikt cię nie przyjmie. Ani ze studiami ani bez nich. Bo informatyka to nauka o przetwarzaniu informacji, a ty niestety tej umiejętności nie posiadasz...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0