Wątek przeniesiony 2015-03-30 15:35 z Off-Topic przez Adam Boduch.

Jak zacząć pracę na stanowisku front-end developera?

0

Witam,
Mam 29 lat, komercyjnie programuję od 5 lat. Działka w której robię to przede wszystkim c++ (embedded) i java. W wolnym czasie uczę się tworzyć strony. Back-end to w zasadzie nodejs lub codeigniter, natomiast front-end to mieszanka bootstrapa + lesscss + angularjs i backbone, którego wydaje się już dość dobrze ogarniam.
Chciałbym się "przebranżowić", w mieście w którym mieszkam, na obecnym stanowisku zarabiam 3500zł netto bez szans na podwyżkę (jest premia 10% raz na 2 miesiące).
Bardzo "kręci" mnie front-end a przede wszystkim javascript w połączenie z którymś z wymienionych wyżej frameworków mvc. Ponadto widzę dużo ofert pracy na stanowisko fron-endowca czasem za przyzwoite pieniądze 5k+.
Problemem jest, że w zasadzie nadaję się na juniora, bo nie mam żadnego komercyjnego doświadczenia z w/w technologiami.
I teraz pytanie do Was: w jaki sposób najrozsądniej "wskoczyć" w ten biznes? Czy dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie dwóch, trzech projektów, z ładnym kodem w celu zaprezentowania umiejętności czy to zbyt mało aby dostać pracę za rozsądne pieniądze?
A może macie inne propozycje?

0

Na każdej powazniejszej rozmowie kwalifikacyjnej jedno z pierwszych pytań dostaniesz "Opowiedz o projektach i technologiach w jakich je realizowałeś", więc dobrze jest mieć chociaż jeden w miare fajny projekt na takie okazje. Jakie miasto?

0

A jak u Ciebie z poczuciem stylu i umiejętnościami graficznymi? Bo to też jest ważna część frontendu. Mam wrażenie że taki angular to trochę wspólny grunt. Jedni mówią że to frontend, inni że podchodzi pod backend. Zasięgnij języka czy to jest na pewno to o czym myślisz bo mi osobiście front kojarzy się raczej z tym jak aplikacja wygląda, a nie jak np. komunikuje się z serwerem i jak manipuluje danymi na ekranie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0