Jak wygląda w CV 3/4-miesięczne doświadczenie?

0

To moja druga praca, w poprzedniej pracowałem około 2 lat. W obecnej pracuję 3 miesiące ale mi się nie podoba (to czym musze się zajmować) i zamierzam odejść.
Jak wygląda w CV zmiana pracy po kilku miesiącach? Jak bardzo to może być negatywnie odbierane?

1

Madrzejsi rekruterzy wiedza, ze okres probny jest nie tylko dla pracodawcy, ale tez pracownika, ktory moze stwierdzic ze srodowisko pracy mu nie odpowiada. Oczywiscie mozna trafic na glupiego rekrutera :>.

0

będzie to wyglądać tak jakbyś pracował tam 3-4 miesiące. Zmień tryb myślenia, miałeś 2 lata doświadczenia w innej firmie, co oznacza że nie zmieniasz pracy co chwila. Po prostu powiesz rekruterowi że ta praca jest chu&^$a i chcesz zmiany. On już będzie wiedział co zrobić z tą informacją.

1

Jak bardzo cie to boli to możesz zawsze pominąć ten okres w CV i powiedzieć że zrobiłeś sobie wakacje, albo że szukałeś najlepszej firmy (w domyśle tej u której jesteś na rozmowie :P)
Ja osobiście mam nawet 2 takie krótkie wpisy, ale to były po prostu krótkie staże (żeby ktoś nie pomyślał ze nie zrozumiałem pytania: tak, zwolnilem się z roboty i pojechałem na 3 miesięczy staż i w następnym roku zrobiłem podobnie, znów sie zwolniłem i pojechałem na 4 miesiące).

Moim zdaniem nie masz co się spinać. Jak robota słaba to zacznij szukać nowej i tyle.

0

Dzięki za rady, chyba tak zrobię.
Mam tylko pytanie czy istnieją w firmach projekty w Springu i Hibernate, które nie mają po X-naście lat i w których można fajnie pisać? :)

0

Istnieją. W dużych korpo często jest szansa załapać sie np. na side-development - jakąś narzędziową aplikację pisaną od zera z użyciem dowolnych technologii (takie coś co jest pisane na wewnętrzne potrzeby do wspierania jakiegoś projektu).

0

A czy w mniejszych firmach np aplikacje internetowe lub intranetowe (ale nie takie po 10+ lat)?

1

Jako rekruter mogę powiedzieć, że jest to dosyć często spotykane w CV. Jedyne pytanie jakie mógłbyś/mogłabyś usłyszeć to z jakich powodów Twoja praca w danym miejscu została zakończona. Jeśli takich pracodawców jest 3-4 pod rząd włącza się czerwona lampka :) jedno takie wydarzenie w Twojej aplikacji wiele nie oznacza.
Pozdrawiam!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0