Darmowe środowiska i języki do tworzenia programów na sprzedaż.

0

Witam wszystkich forumowiczów.

Interesuje mnie jakie obecnie darmowe języki i środowiska można wykorzystać do tworzenia programów komercyjnych z kodem zamkniętym. Jestem ciekawy, ponieważ wiele z nich (zawartych na różnych licencjach) posiada pewne "haczyki", które wymuszają ujawnienie kodu programu, bądź zakazują ich sprzedaży. Interesuje mnie przede wszystkim: HTML 5, JavaScript, Java (tu NetBeans i Eclipse), C i C++ (CodeBlocks), a także coś dla androida oraz pozostałe: C#, Ruby, Python, itp.

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i pozdrawiam.

0

Może cię zainteresować, od niedawna dostępna, darmowa wersja Visual Studio Community 2013 (http://www.visualstudio.com/products/visual-studio-community-vs). Jest to nieokrojona (w przeciwieństwie do wersji Express) wersja Visuala której można używać nawet w niewielkich firmach (do kilku stanowisk).

0

Przyznam, że ciekawie się zapowiada. Tylko gdzie te haczyki ? :)

0

Interesuje mnie jakie obecnie darmowe języki i środowiska można wykorzystać do tworzenia programów komercyjnych z kodem zamkniętym. Jestem ciekawy, ponieważ wiele z nich (zawartych na różnych licencjach) posiada pewne "haczyki", które wymuszają ujawnienie kodu programu, bądź zakazują ich sprzedaży. Interesuje mnie przede wszystkim: HTML 5, JavaScript

do JavaScript masz za darmo Atoma, Notepad++(tylko na Windowsach niestety), Vima, Brackets...

z kodem zamkniętym

do JavaScriptu masz różne obfuscatory, uglifiery, ale generalnie i tak będzie kod widoczny, jeśli wysyłasz coś do przeglądarki.

0

A jak to jest z Javą i np. NetBeansem. Czy można pisać i sprzedawać programy o kodzie zamkniętym? Czy musi być otwarty?
Chciałbym tu zebrać takie informacje, ponieważ spotkałem wiele podobnych tematów, które utknęły w martwym punkcie.

0

A co wspólnego netbeans z otwartością/zamknięciem kodu. To nie jest biblioteka, czy nawet kompilator, tylko w zasadzie rozbudowany edytor tekstu. To tak jakby pytać się, czy pracując na linuksie można tworzyć komercyjne, zamknięte oprogramowanie. Można.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0