Optymalizacja kosztów własnej działalności

0

Witam!

Wielu z Was prowadzi pewnie własne działalności i rozlicza się z pracodawcami na podstawie B2B lub jest freelancer'ami. Reprezentuję Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp", która pomaga takim osobom ograniczyć koszty własnej działalności. Działamy na zasadzie Inkubatora Przedsiębiorczości, gdzie w ramach opłaty miesięcznej 250 zł można zarejestrować firmę w naszej Fundacji i normalnie ją dalej prowadzić. Fundacja zajmuje się księgowością i wszystkimi sprawami prawnymi, dodatkowo udostępniamy też nieodpłatnie przestrzeń biurową i sale konferencyjne naszym beneficjentom. Wszystko to sprawia, że możecie wiele zaoszczędzić, a dodatkowo skupić się na Waszej działalności podstawowej, nie martwiąc się ani księgowością, ani urzędami (cała odpowiedzialność jest po stronie Fundacji).

W tym momencie z Fundacją współpracuje ponad 300 firm, w tym także wielu programistów na kontraktach (na przykład w firmach StrikeAd i RWC).

Zachęcam do zapoznania się z tematem. Myślę, że dla wielu z Was to bardzo korzystna sprawa :)

0

Optymalizacja ZUS wersja 2.0, a na pwoaznie, co jest dzialalnoscia statutowa fundacji,ze wystawianie faktur za wytworzenie oprogramowania nie jest wbrew dzialalnosci statutowej, bo jak waidomo dzialalnosc gospodarca w ramach fundacji moze byc wykonywana zgodnie ze statutem fundacji.

0

@szalonyfacet
wiesz co, działalność statutowa fundacji to promowanie przedsiębiorczości i realizuje to poprzez usługi preinkubacji (czyli właśnie dzialałania jako inkubator działalności).

Co do możliwych rzeczy do wykonywania w ramach fundacji zależy to od PKD które ma fundacja. Ich lista jest dostępna w KRS-ie. Tak się składa, że mamy w PKD działalności związane z programowaniem ;)

0

To ja się powtórzę:

Jeżeli pracodawca wymaga, na przykład celem zabezpieczenia interesów obu stron (zakaz konkurencji itd.), podpisania umowy współpracy, Dział Prawny Fundacji przygotowuje takową i Fundacja podpisuje ją w imieniu każdego Beneficjenta.

Co to właściwie znaczy? Kto jest stroną umowy, fundacja, czy ja? Bo jeżeli ja, to nie widzę tu braku mojej odpowiedzialności. Jeśli natomiast fundacja, to nie widzę sposobu na np. otrzymanie multisporta... No chyba że fundacja ma wewnętrzny program.

I rozwinięcie tego pytanie: skoro to fundacja podpisuje umowę o zakazie konkurencji, to znaczy, że ja mogę podejmować działalność konkurencyjną, a fundacja nie...?
Czy jednak to ja jestem stroną umowy, a nie fundacja, czyli daję fundacji prawo podpisywania umów w moim imieniu...?
Co jeszcze będzie wtedy fundacja mogła robić w moim imieniu?

edit:
Zdążyłam sobie znaleźć na stronie:

Dział Prawny Fundacji w celu minimalizacji ryzyka wynikającego z jej zapisów, gdyż każda taka umowa jest zawierana pomiędzy Fundacją z Kontrahentem Beneficjenta, a nie pomiędzy Beneficjentem, a jego Kontrahentem.

W takim wypadku fundacja sobie może podpisywać umowy z beneficjentem, ale mnie zakaz konkurencyjnej działalności nie będzie obowiązywał...

Czy na umowach z moimi Kontrahentami widnieją moje dane?
Tak, widniejesz pod stopką umowy w tzw. Preambule, czyli Twój Kontrahent wie, że realnym wykonawcą zapisów umowy jesteś Ty, a nie Fundacja.

Pod stopką w Preambule :D No nie wnikam, można i wstęp w stopkę wkładać, ale szczerze - ciekawi mnie dokładna treść tej preambuły.

0

Proszę, to treść preambuły:

"Postanowienia niniejszej umowy dotyczą czynności wykonywanych na rzecz Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój StartUp” przez zorganizowaną część przedsiębiorstwa o nazwie…………, działający przy Oddziale …………………… (nazwa oddziału)”, reprezentowanej przez …………………….. (nr tel. ………………..). Osoba wskazana w niniejszym punkcie zostaje wyznaczona przez Zleceniodawcę do kontaktu przy realizacji postanowień umowy".

Taka preambuła widnieje przed Umową o Współpracę między pracodawcą a fundacją. Oznacza to, że faktycznym wykonawcą jest zorganizowana część przedsiębiorswa - czyli Twoja firma w ramach Fundacji. Następnie Umowa o Współpracę wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku własnej DG - razem z benefitami i obostrzeniami.

Jeżeli pracodawca z jakiś przyczyn wymaga dodatkowych zapisów, bądź zależy na tym Tobie, można też podpisać umowę trójstronną.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1