Szukanie pracy pracując

0

Witam,

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Obecnie pracuję już 2 lata na stanowisku programisty, jest to moja trzecia praca. Poprzednie prace znajdowałem zawsze na zasadzie pożegnania z danym pracodawcą i dopiero wtedy poszukiwania nowej pracy (co na szczęście nie trwało długo). Obecnie jednak zastanwiam się nad zmienieniem pracodawcy i dostałem zaproszenie na rozmowę w nowej firmie. Mam jednak dosłać swoje aktualne cv i teraz właśnie pytanie - czy powinienem wpisywać dane aktualnego pracodawcy w rubryce doświadczenie? Gdyby dowiedział się, że poszukuję innej pracy na pewno nie byłby tym zadowolony... A nie mogę przecież usunąć ostatniego roku z historii zatrudnienia.

Również, czy są jakieś rzeczy na które powinienem zwrócić szczególną uwagę? Mam obecnie umowę o pracę i czy w razie dostania nowej pracy powinienem podpisać jakiś papier na to, że na pewno zostanę zatrudniony po upływie okresu wypowiedzenia u obecnego pracodawcy? W takich sprawach zawsze bylem zielony i dopiero po czytaniu tego forum widze jak wiele powinienem nadrobic...

Pozdrawiam

0

Nie bardzo rozumiem czemu nie chcesz informować o aktualnym pracodawcy. Ja tu nic złego nie widzę, zawsze tak robię. Poza tym jeśli twój pracodawca "nie byłby tym zadowolony'' że chcesz się rozwijać w innej firmie to powinieneś juz dawno rzucić tą robotę. To jest normalne że co jakis czas zmienia sie pracę. Twojemu aktualnemu pracodawcy powinno zależeć żebyś miał o nim jak najlepszą opinię. Bo co z tego ze dziś chcesz iść do firmy X skoro za 2-3 lata znów będziesz zmieniał i może wrócisz? ;)

0

I trzeba mieć dzień wolny, u mnie np. jest z tym problem, trzeba się gęsto tłumaczyć, a i tak wolnego często się nie dostaje i zawsze pada pytanie co idziesz na rozmowę o pracę?

0

zmien prace

1

@Czarny_Giermek uciekaj z takiej roboty. Serio.

0

@Shalom (odpowiem za Autora topicu): trzeba mieć jeszcze dokąd, a z tym bywa problem.

0
Wielki Kot napisał(a):

Mam obecnie umowę o pracę i czy w razie dostania nowej pracy powinienem podpisać jakiś papier na to, że na pewno zostanę zatrudniony po upływie okresu wypowiedzenia u obecnego pracodawcy?

Tego nigdy nie rozumiem. Tzn. takiego pytania. Nie możesz podpisać umowy o pracę, że umowa/praca rozpoczyna się z dniem np. 1. marca (żebyś miał czas na złożenie wypowiedzenia w poprzedniej firmie)? Umowa ma datę podpisania (jak każdy dokument) i datę rozpoczęcia zatrudnienia (jak każda umowa o pracę?)...?

0

Gdyby dowiedział się, że poszukuję innej pracy na pewno nie byłby tym zadowolony...

Potencjalny pracodawca nie ma prawa kontaktować się z Twoim obecnym pracodawcą bez oddzielnej zgody, a przynajmniej ja zawsze musiałem coś podpisywać, już po dostaniu pracy na etapie "background screening".

0

Tak właściwe, to jak teraz patrze, to firmy ostro ściemniają na rozmowach, my mamy wszystko rozwiniesz się tu niesamowicie, nowoczesne technologie(chyba chodziło im o komputer?). A nawet przez pierwszy tydzień kompa nie miałem, czyli zmarnowałem tydzień mojego czasu na nic, tak szczerze to ja po 4 miesiącach doświadczenia czuje że się cofnąłem i umiem mniej niż przed i patrze na swoje projekty, które wydawały mi się mega słabe, to przy tym co teraz widzę to było mistrzostwo w porównaniu do tego, gdzie każdy pisze jak mu się podoba i jakieś chore pretensje, że za wolno, nie wiem może ja jestem za słaby, chociaż wydawało mi się to normalne, że jak nie znam systemu\technologii, nie ma nic dokumentacji itd. to będzie mi to szło topornie, właściwie to każde zadania mi się przedłuża, a siedzę tez w domu i dostaję opierdziel, czemu tak długo, no zobacz a on robi szybciej, no robi bo pracuje tam 3 lata. A i maksymalna płaca dla programisty to 3 tys. Jest tez aplikacja zegar, który liczy ci czas do końca zadania, jak przekroczysz, to zaraz wpada szef z pretensjami i na dywanik. I ten harmider , ktoś puszcza muzykę, wrzeszczą ciągle ktoś przychodzi z pierdołami, słuchawek nosić nie możesz i ciągle tracę wątek.

1

@Czarny_Giermek uciekaj z takiej firmy ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0