Wątek przeniesiony 2015-01-17 16:25 z Newbie przez Koziołek.

Język do nauki dla zarobku

0

Witam! Mieszkam w Niemczech i chciałbym zająć się programowaniem. Mam rok czasu na naukę danego języka pprogramowania ale po tym musze iść do jakiejś pracy jako poczapoczątkujący. Jaki język programowania jest aktualnie najlepszy pod względem zarobków ale biorąc pod uwagę, że codzienne przez okres około roku będę się go uczył i dam rade zacząć pracę jako nowicjusz. Proszę o odpowiedzi osób które się znają.
Pozdrawiam

0

Po pierwsze pytanie jest bez sensu. Po drugie, jeśli już to raczej interesuje cię odpowiedź na pytanie "znajomość jakiego języka będzie najlepiej opłacana za rok? (licząc od dzisiaj)". Po trzecie zakładając, że za rok nie będziemy mieli na świecie centralnego sterowania poziomem płac we wszystkich zawodach, to nie da się udzielić odpowiedzi na to pytanie.

0

Najbardziej prawdopodobne to C#, Java, Python. Nie wiemy co chcesz robić (aplikacje na Windowsa, strony itp.).

0

A co z C++? Chodzi mi nie o jeden najlepszy tylko 2-3 języki które będą dalej na szczycie.
@satirev twoja odpowiedz nic nie pomogła, a to ze zapominam polski i czasem źle formułuje pytania to wiesz nie czepiaj się bezsensownie

0

Dołączam się do pytania - lepsze zarobki w python czy c++ ?

0

Jeśli chcesz się uczyć jakiegoś języka programowania dla pieniędzy to może Ci to nie wyjść i po tym roku czasu zostaniesz na lodzie.

0

Wiesz, aktualnie jesjestem na utrzymaniu ( uczę się w szkole) ale myślę przyszłościowo i interesuja mnie komputery a programowanie wydaje mi się jeszcze ciekawsze

3

Klepnijcie sobie kalkulatory w wybranych językach i będziecie mieli jakieś tam wyczucie co was bardziej kręci. Najwięcej zarabia się gdy ma się najcenniejsze umiejętności, a te wynikają z ciągłej pracy. Bez motywacji szybko się wypalicie i przestaniecie nabierać cenne umiejętności co sprawi, że wasza płaca się zamrozi i tyle zostanie z chłodnych kalkulacji.

Sama umiejętność programowania to nie wszystko, bo programowanie komercyjne ma jakiś cel biznesowy i trzeba się w ten biznes do pewnego stopnia wgryźć. Można np oprogramowywać komputery pokładowe w samochodach, pralki, telewizory, urządzenia medyczne, tworzyć portale ogólnodostępne, portale dla konkretnego klienta, systemy o dużej wydajności, dużej skalowalności, dużym bezpieczeństwie, algorytmy dla procesorów wielordzeniowych, kart graficznych, DSP, itp itd

Mam wrażenie (chociaż niepodparte doświadczeniem) że z czasem (tzn wraz z rozwojem kariery) znajomość zagadnień biznesowych i ogólnych schematów rozwoju oprogramowania czy podejść do rozwiązywania problemów staje się ważniejsza niż znajomość konkretnego języka wykorzystywanego w projekcie. Nowego języka można się nauczyć w rok czy dwa i klepać w nim projekty komercyjnie.

Rób tak, żebyś miał motywację do pracy i samorozwoju. Bierz pod uwagę biznesową przydatność twoich umiejętności, ale nie odrzucaj rzeczy, które nie dają ci bezpośrednio kasy - jeśli coś podkręci twoją motywację to dobrze to wziąć i np kilka lat pocisnąć, dużo osiągnąć i móc się tym potem chwalić.

Jak urośnie skill, to płaca urośnie razem z nim. Natomiast znajomość języków obcych jest czynnikiem który może pozwolić na przemnożenie płacy o jakiś stały (?) czynnik niezależny od doświadczenia. Np jeśli nauczysz się angielskiego dobrze to możesz jechać do Londynu, z angielskim i niemieckim możesz jechać do Szwajcarii, itd (to jest raczej do %edziuu bo OP mieszka już w Niemczech).

0

Sam jestem początkujący i pierwsze praktyki dopiero przede mną, ale widzę, że jestem już jednak na etapie wyżej, bo naprawdę nie ma co się sugerować zarobkami i pod tym kątem wybierać język. Pieniądze dla specjalistów, dla programistów szczególnie, będą na pewno dobre (zapotrzebowanie jest i będzie duże) i o to nie ma co się martwić.

Kasa jest ważna, ale przy wyborze języka nie ma co się tym sugerować. W sumie jak chcecie język, to uczcie się angielskiego, bo to najważniejszy język w tej branży i jest podstawą jeśli już tak celujecie w duże pieniądze. Technologie się zmieniają, a czy teraz zaczniecie od Javy, Pythona, czy C# to nie ma większego znaczenia, bo potem i tak możecie się przekwalifikować, a doświadczenie będzie coraz większe.

0

Zgadzamy się z większością powyższych odpowiedzi. Szczególnie z tymi, aby przede wszystkim robić to co się lubi, a pieniądze same przyjdą.
No i język angielski to podstawa (znajomość na poziomie "rozumienia dokumentacji technicznej" jest krótko mówiąc niewiele warte).

Dzisiaj mashable.com wrzucił zestawienie 15 języków programowania które trzeba znać w 2015: http://mashable.com/2015/01/18/programming-languages-2015/?utm_cid=hp-hh-pri

Może da jakiś pogląd na sprawę ;)

Powodzenia

0

bez kitu ale gdy ktos mi pisze, ze interesuja go komputery i programowanie to na mysl przychodzi mi ten filmik:

Komputery mnie interesuja...

0
infolet napisał(a):

Dzisiaj mashable.com wrzucił zestawienie 15 języków programowania które trzeba znać w 2015: http://mashable.com/2015/01/18/programming-languages-2015/?utm_cid=hp-hh-pri

Tytuł bez sensu, bo to języki które warto znać, a nie trzeba.

Widziałeś grafikę?
user image

0

Ciekawi mnie dlaczego masz rok i musisz się nauczyć, a potem musisz iść do pracy? Kto stawia te warunki?

0
Darck napisał(a):
infolet napisał(a):

Dzisiaj mashable.com wrzucił zestawienie 15 języków programowania które trzeba znać w 2015: http://mashable.com/2015/01/18/programming-languages-2015/?utm_cid=hp-hh-pri

Tytuł bez sensu, bo to języki które warto znać, a nie trzeba.

Widziałeś grafikę?
user image

Tytuł jak tytuł - wiadomo, że musi brzmieć na tyle poważnie i dramatycznie, aby podbić kliki ;)
A tą grafikę widzieliśmy - mieliśmy ubaw przeglądając ;)

0
Sarrus napisał(a):

Ciekawi mnie dlaczego masz rok i musisz się nauczyć, a potem musisz iść do pracy? Kto stawia te warunki?

życie? to raczej duże udogodnienie, że w ogóle może ten rok czasu poświęcić na naukę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1