Jak się tam dostać. Pierwsza praca.

0

Sprawa wygląda tak. Zauważyłem, że w jednej firmie szukają pracownika. Nie jest to typowa firma informatyczna typu WEB jakich pełno, ale firma która m. in. zajmuje się programowaniem, jedyna w regionie. Tak jak pisałem szukają pracownika z doświadczeniem. Inne kryteria można powiedzieć że spełniam w 100%, tylko to doświadczenie, chcą kilka lat. Ja siedzę w tym od roku. Mam zrobione dwa projekty, jeden całkowicie własny, drugi realizowany w kole naukowym, napisałem tam ok 500 linijek, może to nie dużo ale dość kluczowe dla projektu. Myślę jak to rozegrać, bo na stronie jest napisane, aby wysyłać im CV na mejla i tyle. Nic nie pisze o LM, ale chyba warto napisać parę zdań o sobie w treści mejla? Najchętniej bym tam pojechał osobiście i powiedział, że mi zależy nawet na praxach, że mogę na początek(1 miesiąc) pracować za darmo, ale chcą CV prze mejla, więc chyba nie warto się wpraszać? Czy dobrym pomysłem jest napisać, że jestem zainteresowany też stażem, albo praktykami, żeby na wstępie nie odrzucili mojego podania ze względu na brak doświadczenia? Dzięki za rady.

0

Nie spinaj się tak. Potem też będą takie ogłoszenia.

0

Napisz zgrabnego maila, że się uczysz i robiłeś coś w tym kierunku, że fajnie by było gdybyś mógł im jakoś pomóc, a przy okazji sam się trochę rozwinąć i czy mają jakiś pomysł, gdzie mógłbyś się przydać. Sprawdź co robili i czy coś się pokrywa z tym co robiłeś - jeśli tak, nawet luźna to napisz o tym. Nie mów nic o kwocie - niech sami zasugerują czy mają miejsce, ewentualnie gdy Ci odmówią w ogóle czegokolwiek to możesz zagrać karta, żeby dali Ci się wykazać przez miesiąc.

0
Laflx napisał(a):

Nie spinaj się tak. Potem też będą takie ogłoszenia.

Wiem, że będą tylko kiedy? Jak znajdą kogoś dobrego, to może za kilka lat, a do czasu zakończenia studiów nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać.

0

Słuchaj, napisz do nich ładnego maila, opisz te projekty które robiłeś. napisz czego się z nich nauczyłeś/doszkoliłeś, napisz CO IM to da że Cie zatrudnią (czy nawet wezmę na pomoc).
Następnie odczekaj 2 dni i pojedź do nich i i otwarcie że wysyłałeś zgłoszenie i że Ci zależy (ale nie dzwoń, pojedź, najwyżej pojedziesz drugi raz).

W jednym zdaniu: zrobisz ich od tyłu ich własną ręką.

1

Pamiętaj też, że można zrobić również dobre wrażenie schludnym, eleganckim i czytelnym résumé. Niech nie będzie ono 5 stronicowym referatem opisującym w szczegółach Twoje doświadczenie z technologiami, w których napisałeś jedynie "Hello World!", ale niech zawiera najbardziej kluczowe informacje odnoszące się do tych technologii, w których cel, tj. pracodawca, realizuje obecnie swoje projekty. Ciekawym pomysłem jest również zaprzęgnięcie jednej z tych technologii do zbudowania bajeranckiego CV korzystającego z co ciekawszych funkcji i rozwiązań.

Pamiętaj również, by nigdy nie wysyłać w zgłoszeniu na ofertę o pracę pustego maila z jedynie załączonym CV!!! Staraj się również za bardzo nie płaszczyć przed pracodawcą i nie dawaj mu do zrozumienia, że ta praca to dla Ciebie sprawa życia lub śmierci. Postaraj się być rzeczowym i zwięzłym.

Powodzenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1