Brak wykształcenia wyższego, a kariera.

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-03 10:26
0

Witam,

Chce zmienić branże i to szybko. Niestety ta w której obecnie "tkwię" nie ma nic wspólnego z programowaniem, oraz brak mi wykształcenia wyższego. Od ponad roku dzień w dzień siedzę i męczę C# i strasznie mi się to podoba. Na ten moment ze zrealizowanych projektów mam swoją stronę internetową wykonaną w ASP.NET MVC + Javascript + Ajax + SqlServer, do tego dochodzi znajomość webforms. Aktualnie po godzinach siedzę i kształcę się w pisaniu aplikacji za pomocą Windows Forms. Pytam, bo ponad 90% ofert pracy wymaga wykształcenia wyższego, którego mi brak a nie stać mnie, żeby zabrać sie teraz za studia zaoczne. Czy ktoś wie z własnego doświadczenia może jak to wygląda w praktyce ?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Pozostało 580 znaków

2015-01-03 10:38
franck
1

w praktyce wygląda to tak, że na wszystkich rekrutacjach na których byłem ani razu mnie nie zapytali co studiuje/jakie mam wykształcenie. Właściwie zapytali tylko raz - gdy nie miałem żadnego doświadczenia na samym początku, blisko 3 lata temu. Także niczym się nie przejmuj, próbuj, wysyłaj CV, jeżeli masz tam już jakieś umiejętności. No i szlifuj rzeczy webowe (MVC najlepiej) bo jednak jest tam dużo więcej ofert pracy niż dla webformsów/winformsów itp.

Rozwijanie w webforms mnie nie interesuje. Tzn. na poczatku swojej przygody z C# zaczynalem wlasnie od tej techniki, ale bardzo szybko przerzucilem sie na MVC i byla to genialna moja decyzja, nie powiem. Jezeli chodzi o winforms, to chce zrobic kilka programow, zeby moc je wysylac jako zalacznik do CV, bo mam kilka pomyslow w glowie na nie. Moze w czyms to pomoze. - shagohad 2015-01-03 10:45

Pozostało 580 znaków

2015-01-03 14:38
1

Jeżeli będziesz spełniał większość wymagań pracodawcy, a nie będziesz miał wykształcenia, to powinni Cię przyjąć do pracy. Wyjątkiem może być parę firm typu korpo, które wymagają wyższego wykształcenia. Taki wymóg zamieszcza się głównie po to, by odsiać ludzi, którzy nie są pewni swoich umiejętności. W niektórych ogłoszeniach zagranicznych zamieszcza się nawet wpis typu "wymangane wyższe wykształcenie lub odpowiednie doświadczenie". W Polsce rzadziej zamieszczają takie wpisy, ale zazwyczaj sprowadza się to do tego samego.

Czyli próbować, nic się nie bać. Musze jeszcze tylko rozszerzyć swoje portfolio. - shagohad 2015-01-03 16:27

Pozostało 580 znaków

2015-01-03 17:49
Pani z HR
2

Złotko w dobrej firmie przede wszystkim CV! Jak nie będziesz miał wyższego, najlepiej magister po politechnice, albo uniwersytecie, to nie zaproszę Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Bez tego nie masz tak jakby uprawnień do wykonywania zawodu programisty. No i pamiętaj, że patrzę też na te wszystkie kwalifikacje: C, C++, C#, F#, Z#, JSON, AVON, OOP, PKP i PKS ostatnio najbardziej się liczą. Pozdrawiam cieplutko, idę kawkę zaparzyć, bo jeszcze godzinkę siedzę :)

(to była ironia)

Tak na serio to warto mieć wyższe, ale jeśli masz umiejętności to Cię gdzieś wezmą, może i całkiem dobrze zarobisz. Czasem może okazać się, np. "w korpo", że jesteś dobry, przyjmą Cię, ale będą chcieli żebyś zaocznie zrobił studia.

Gwarantuje, ze jak ktos mnie zatrudni i bedzie tego wymagal zeby miec to wyksztalcenie, to z miejsca sie tego podejme. W tym momencie tworze swoje portfolio i licze na to, ze ktos da mi szanse. - shagohad 2015-01-03 18:45

Pozostało 580 znaków

2015-01-04 10:48
0

A przy okazji zapytam jeszcze, tak z wlasnego doswiadczenia: Windows Forms, czy WPF ?, co jest o wiele bardziej na topie ?. A moze opanowac jedno i drugie w rownym stopniu ?

Pozostało 580 znaków

2015-01-04 11:11
franck
0

wpf. Aczkolwiek trochę też ofert pod winformsy się znajdzie.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0