Potrzebuję pomocy/ opinii o firmie Altkom

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-01 16:29
Pan XYZ
1

http://www.altkom.pl/kariera/asc/java-software-engineer-2

Siema mam pytanie o firmę altkom.
Przeszukałem dużo po googlach i są mieszane opinie. Nie jestem jakimś pro i nie mam dużo doświadczenia(ale dużo cisnę po godzinach i rozwijam się) i zastanawiam się nad tą ofertą. Czy ktoś ma doświadczenie jak wyglądają szkolenia dla osób, które mają braki z pewnych zagadnień? Generalnie chcą full stacka i oferują szkolenie trwające kilka miesięcy(ich wewnętrzne szkolenia) do uzupełnienia braków. Wypunktuje najważniejsze rzeczy:

  • Początkowy okres wygląda tak, że dostajesz materiały do nauki, robisz zadania, potem jak już ogarniesz to implementujesz jakąś część w projekcie, jest to weryfikowane przez opiekuna. Haczyk jest taki, że szkolenie trwa kilka miesięcy i jeżeli się zwolnisz podczas tego szkolenia to zwracasz całą jego wartość. Natomiast w przypadku skończenia szkolenia i zwolnieniu się do roku czasu zwraca się część z wartości całego szkolenia.
  • Umowa o prace na minimum ( 1600 brutto jakos) + umowa o dzieło na resztę kwoty lub B2B
  • I teraz bardzo dziwna sprawa: Klauzula o niekonkurencyjności. Czytałem trochę w tym temacie Klauzula o niekonkurencyjności i bardzo podobna sytuacja, całkowity ZAKAZ pisania jakichkolwiek aplikacji. Nieważne że rozwijasz jakiś tam webowy CRM ale nie możesz sobie napisać sapera i wystawić go na google play- taki przykład.

Niby inwestycja, szkolenia (wygląda to ciekawie) a z drugiej strony mocne trzymanie pracownika na własność i umowa śmieciowa.

Test był trochę na "klepacza" pytania z API, niektóre dziwne. Rozmowa techniczna już bardziej normalna i podobno duży nacisk na testy i code review.

Co o tym myślicie? :)

Pozostało 580 znaków

2015-01-01 21:29
1

Zaciekawiło mnie to co napisałeś, dlatego wpisałem do Google wyrażenie "nazwa firmy opinie"

Oto co znalazłem: http://antyweb.pl/drzwi-do-pracy-marzen-czy-farming-naiwnych/

Proponuję też poczytać komentarze, bo są co najmniej tak samo ciekawe jak artykuł. Włos się jeży na głowie...

edytowany 1x, ostatnio: Saellam, 2015-01-01 21:30

Pozostało 580 znaków

2015-01-01 22:03
0

Ale czy ta firma oferuje jakieś super warunki czy coś? Bo jeśli nie, to ja bym ich olał i aplikował do dowolnej innej firmy która takich cudów na kiju nie wymaga.


Na PW przyjmuje tylko (ciekawe!) zlecenia. Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie.

Pozostało 580 znaków

2015-01-01 23:10
0

klauzula o niekonkurencyjności to jedno i chyba każda firma takie ma natomiast CAŁKOWITY ZAKAZ PISANIA PROGRAMÓW to jest jakiś debilizm, który z konkurencyjnością nie ma nic wspólnego


Chcesz pomocy - pokaż kod - abrakadabra źle działa z techniką.

Pozostało 580 znaków

2015-01-02 10:11
0

ale przecież taki przepis jest martwy ; ))

Pozostało 580 znaków

2015-01-02 10:37
Czarny Kaczor
0

Generalnie altkom do duża firma i podzielona na części. Ty mówisz o Altom ASC.

1) Szkolenia: Lojalki podpisuje się na wszystkie szkolenia powyzej chyba 1500 zł. Ale osobiście nie spotkałem się z przypadkiem żeby ktoś szedł na wewnętrzne. To co jest powszechną praktyką to własnie ten czas "edu" czyli 3 tygodnie w roku (po przyjsciu do firmy obowiązkowo na start) gdzie dostajesz tematy (lub sam wybierasz jeżeli chcesz coś ciekawego) i rzeźbisz sobie. Ekstra rozwiązanie jak dla mnie bo możesz się doedukować na pełnej parze (a nie 2 godziny po pracy) i do tego fajna odskocznia od projektów co jakiś czas. Taki dodatkowy urlop który poświęciłbyś na naukę technologii.
2) Umowa: Dokładnie tak jak powiedziałeś. Ja umawiałem się na kwotę netto i było to podzielone na minimalną krajową + reszta z umowy o dzieło. B2B też jest możliwe. Mi to pasuję bo przy pełnej umowie o pracę dostał bym mniej netto a w zus nie wierzę.
3) Przepis jest, ale martwy. Nikt o tym nie mówi i nikt tego nie sprawdza.

Moim zdaniem atmosfera w pracy jest fajna. Testy są, code review jest. Moim zdaniem jest też sporo mocnych graczy z Javy od których się sporo można dowiedzieć. Minus jest taki że jeżeli chcesz do warszawy to na 95% trafisz na open space.

Pozostało 580 znaków

2015-01-02 13:11
franck
0

ja powiem tak - sam miałem propozycję przejścia do altkomu - zrezygnowałem, moich 3 znajomych było w tej firmie - wszyscy pouciekali. Mowa o warszawskim oddziale. Poszukaj wśród znajomych czy przypadkiem ich znajomi nie pracowali tam, istnieje szansa że ktoś taki się znajdzie, bo rotacja w tej firmie jest niesamowita.

Pozostało 580 znaków

2015-01-02 14:34
0
abrakadaber napisał(a):

klauzula o niekonkurencyjności to jedno i chyba każda firma takie ma natomiast CAŁKOWITY ZAKAZ PISANIA PROGRAMÓW to jest jakiś debilizm, który z konkurencyjnością nie ma nic wspólnego

Sam takiego zapisu w umowie nigdy nie miałem, ale mam znajomych, którzy podpisali podobną umowę w innej firmie, niż ta, która jest tematem dyskusji i tego przepisu przestrzegają.
Nie wiem, jak jest w innych miejscach. Nie chciałbym, żeby firma zabraniała mi tworzyć swoje projekty po pracy lub w weekend, gdy mam na to ochotę.

Pozostało 580 znaków

2015-01-03 10:22
Mały Samiec
0

Seliga by Wam powiedział pewnie, co sądzi na temat firm, które nie mają projektów OS i jeszcze bonusowo próbują pracownikowi zakazać możliwości udziału w takich projektach ;)

Pozostało 580 znaków

2015-01-03 16:28
0

A mnie ciekawi, czy ten "zakaz konkurencji" ma obowiązywać tylko przez czas pracy w danej firmie, czy również przez np. rok po zakończeniu pracy? :P

Pozostało 580 znaków

2015-01-03 16:43
0

w normalnych firmach jeśli taki zakaz utrzymuje się przez jakiś czas po wygaśnięciu stosunku pracy to okres ten jest płatny, tzn. (już wtedy) były pracownik dostaje pensję.


Chcesz pomocy - pokaż kod - abrakadabra źle działa z techniką.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0