Jaki język jest najbardziej opłacalny?

0

Chcę zacząć uczyć się programowania ale szczerze mówiąc to naczytałem się tyle tematów od czego zacząć, że sam już nie wiem. Nie ukrywam, że gdybym się nauczył tego języka to chciałbym jakoś przed skończeniem technikum zacząć zarabiać ( najlepiej przez internet ) jestem na 2 roku. Myślałem, żeby zacząć od HTML ale nie wiem czy to się opłaca czy może spróbować PHP lub C++, co polecacie z własnego doświadczenia ?

0

Python.

0

Z C++ przez internet/dorywczo za wiele nie zarobisz (chyba tylko pisząc studentom programy na laboratoria).

Ogółem wybierz sobie język/technologię, która Ci najbardziej odpowiada i idź w tym kierunku. Jeśli to będzie dla Ciebie przyjemność, a nie wysiłek, to łatwo będzie Ci osiągnąć niezły poziom, a dla specjalistów praca jest zawsze (w obecnej koniunkturze jest dla każdego z minimalnym pojęciem o kodowaniu, ale to się może zmienić).

3

Ja słyszałem że chiński jest w cenie :)

0

Powiedzmy sobie wprost - najłatwiej o zarobek przez internet przy aplikacjach internetowych.
Wybierz sobie coś z tej kategorii.

0

Trójca przenajświętsza - HTML/CSS/JS + Python (PHP nie, bo nie). Moja księżniczka - Java. Możesz też porozglądać się za ofertami pracy zdalnej i zobaczyć co ludzie chcą by im zrobić i w jakim języku. Zrób tychże informacji zestawienie, a oświecenia wnet intensywnego doznasz (sory za jodę). Możesz też założyć "spółkę" z jakimś kumplem, który będzie bazgrał w photoshopie, a Ty będziesz te bazgroły sklejał kodem. Ew. sam to wszystko możesz robić. Opcji jest multum. Ja swojego czasu klepałem (i klepię czasem nadal) programy dla studentów na zaliczenia ^^

0

O masz. Przez tyle lata programowanie czekało na ludzi i nikomu się nie chciało. Ludzie woleli w Tony Hawka grać, expić w Tibii albo wchodzić na czaty. A teraz jak media zaczęły trąbić, że jest zapotrzebowanie na programistów, to wszyscy się na to rzucają i tematów "chcę sie nauczyc programować, ale nie wiem jak, bo nie chce mi sie szukać w google, bo mi znajduje wyniki po angielsku. Takich z tematow z 5 dziennie...
...niezaleznie od tego, że materiałów na temat programowania, oraz stron gdzie sa porownywane rozne jezyki programowania jest multum.

3

Angielski - Lingua franca w IT.

1

Troche offtop: nie da sie zrobic jakiegos tematu zbiorczego na forum - jaki jezyk? Czego sie uczyc? Jak zaczac itp. Wtedy pojawi sie taki temat, wklei sie link i pozamiatane:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1