Zmiana miejsca zatrudnienia, promesa.

0

Witam

Takie pytanie. Gdy zmieniacie prace to czy z nowym pracodawcą podpisujecie promesę przed złożeniem wypowiedzenia u obecnego pracodawcy? Zastanawia mnie jak częsta jest to praktyka i czy gdybym powiedział w nowej firmie że chciałbym podpisać promesę to czy nie zrobią "oczu jak 5 złotych" :). Wiem oczywiście że to zależy od firmy ale pytanie jest bardziej o wasze doświadczenie z tego typu umowami. Czy podpisywaliście i czy pracodawcy jakoś dziwnie na nie reagowali?

0

list intencyjny, dość często spotykany, nie będzie w tym nic dziwnego

0

Hmm tylko czy list intencyjny to to samo co promesa? I czy jest wiążący? Znalazłem takie opinie :

Jeśli z analizy konkretnego dokumentu wynika, że jedna strona lub obie (po podpisaniu go) zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy, a jednocześnie list ten określa istotne postanowienia przyrzeczonego kontraktu, to można uznać go zgodnie z art. 389 par. 1 k.c. za umowę przedwstępną. Najczęściej jednak są to zbiory pobożnych życzeń i niewiążących prawnie deklaracji związania się kiedyś jakąś umową z adresatem listu. Wówczas takie pisma można traktować jak kartki świąteczne, tyle że biznesowe.

Dodam jako prawnik, ze list intencyjny nie ma żadnej wagi prawnej. To taka elegancka forma przyrzeczenia.

Więc albo zawiera odpowiednie postanowienia (niestety tutaj nie wiem jakie byłyby kluczowe, stawiam na to że pensja , stanowisko , zakres obowiązków, forma umowy ale to jest moje zgadywanie) i jest umową przedwstępną. Albo czegoś zabraknie i można do kosza wyrzucić :).

0

a nie możesz podpisać normalnej umowy, że zaczynasz tego i tego dnia?

0

No właśnie. A można tak zrobić? W sensie gdy mam umowę na czas nieokreślony podpisać umowę z innym pracodawcą? Nie jest tutaj coś nie tak pod względem prawnym?

0

Uwzglednij okres wypowiedzenia

0
Juliusz napisał(a):

No właśnie. A można tak zrobić? W sensie gdy mam umowę na czas nieokreślony podpisać umowę z innym pracodawcą? Nie jest tutaj coś nie tak pod względem prawnym?

Możesz dziś podpisać umowę o pracę z datą rozpoczęcia pracy 2 stycznia 2015, wszystko jest w zgodzie z prawem.

0

Dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0