Praca darmowa / staż w Krakowie - JAVA

0

Witam. Po kilku rozmowach kwalifikacyjnych jestem świadom, że zdecydowanie za mało umiem by dostać się do płatnej pracy, większość rozmów to był facepalm który uświadamiałem sobie po rozmowie już.
Uczę się JAVY (mam czas 1-2h godziny dziennie) + studiuje zaocznie(Infa) + pracuje w branży poza IT.
Czy jest możliwość w Krakowie gdzieś odbycie bezpłatnego stażu ALE maksymalnie na 2/5 etatu ( muszę pogodzić pierwszą pracę z tym) w celu doszlifowania się, a potem ubiegania się o stanowisko ?
Czy raczej jest to słabe rozwiązanie, którego firmy nie preferują ?

0

powiedz co umiesz?

0

JAVA - podstawy(składnia + mniej więcej mechanizmy Javy, chociaż na rozmowie wyszło że w stresie nawet z tym mam problemy, teraz przerabiam Thinking in JAVA i myśle że za jakieś 3 miechy będzie w miarę opanowana) + mega podstawy: baz danych, Spring, Hibernate, git ( potrafię jakiegoś CRUD'a działającego skleić).

0

Gdzie byłem: Sabre, Ericpol, Motorola, Sii, Infolet, Sygnity + kilka małych firemek
Właściwie powinienem napisać gdzie nie byłem ;)

0

Coś Ty tam napisał w tym CV, że wszędzie Cię zapraszają, a po rozmowie sam wiesz, że nie masz żadnych szans na ofertę ? -

Pisałem o znajomości, ale nie pisałem na jakim poziomie (jednakże już podczas rozmowy tel. zaznaczałem że zależy mi na jak najniższym stanowisku - do douczenia, przechodziłem dalej i gdzieś tam odpadałem) + link do githuba + wydaje mi się estetyczne CV.

0

A co masz na githubie?

0

To jakie oni Ci pytali zadawali ? nie wiesz co to klasa abstrakcyjna ? wtf ?

0

@yelowy zapomnij. Dla firmy taka osoba jak ty to byłby tylko koszt. Bo nawet gdyby mieli ci nic nie płacic to i tak musieliby poświecic czas swoich pracowników na pomaganie ci, douczanie, sprawdzanie wszystkiego co zrobisz etc. To sie nie opłaca. Naucz się a potem szukaj pracy.

Twój post wygląda tak:
"Cześć. Szukam roboty jako kierowca ciężarówki. Nie umiem co prawda prowadzić nawet samochodu osobowego, ale dobrze jeżdże rowerem. Może mógłbym za darmo siedzieć na miejscu dla pasażera i przyglądać się jak kierowca prowadzi ciężarówkę? Znacie firmy gdzie mógłbym sie tak załapać?"

0

Tip: O ile pamiętam najnowsze wydanie Thinking in Java jest sprzed ośmiu lat i uczenie się z niej nie tylko może być trudne, co nawet szkodliwe, bo będziesz powielał przestarzałe wzorce czy rozwiązywał rozwiązane już dawno problemy.

0

Jakos lepiej mi sie uczy z ksiazki... Ale skoro tak w takim razie najlepiej brac tutoriale oraclea ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1