matematyka/fizyka a praca

0

Od niedawna zacząłem uczyc sie programowac (c#) jestem na totalnych podstawach i jak to tej pory wystarczyła mi wiedza z gimnazjum(matematyka) ale nawet uzywajac tej wiedzy naszła mnie mysl jak to jest pozniej jak to jest z ta matma, nie chodzi mi o studia tylko o prace o rzeczywistosc w pracy. Dlatego moje pytanie jest własnie takie, jak to jest z ta matma w pracy ??na jakich stanowiskach potrzebna jest wiedza obejmujaca wyzsza matematyke a jakie stanowiska wymagaja wiedzy z gimnazjum ewentualnie liceum/technikum?? Obecnie nie wiem co chciałbym dokładnie robic lecz ta informacja bardzo by mi pomogla jak i wielu osobom.
Wiem tematy były juz na forum przeczytałem duzo z nich a odpowiedzi były rózne i ogolnikowe (wiem matma uczy logicznego myslenia, ale nie takich odpowiedzi oczekuje tylko realnego zastosowania w pracy na danych stanowiskach(tak wiem logiczne myslenie przydaje sie w pracy)) JAk to jest z ta matma programujac na deskt. web czy mobile.?
Ogolnie wyczytałem ze aplikacje webowe pisane np w php czy asp.net wymagaja mniejszej znajomosci matematyki itd lecz wydaje mi sie ze nie dotyczy to wszystkich aspektów takich aplikacji i ktos po prostu napisał taki komentarz/komentarze ogolinkowo
Fajnie by było jakby własnie powstał taki watek w ktorym osoby pisałyby jak to matematyka ułatwiła mu prace w.... a jak matematyka w ogóle sie nie przydaje w...... i wystarczy miecgłowe na karku ( jak ktos opisuje ze zajmował sie ... teraz...... i matmy wyzszej nie uzywa itd.)

1

W 99% nie będziesz korzystał z matematyki powyżej poziomu liceum. Wyjątek stanowią systemy i programy związane mocno z fizyką, symulacjami etc.
Jedyne zastosowania bardziej skomplikowanej matematyki z jakimi się spotkałem były w CERNie i w ESA, a i tutaj nie mówie o jakichś nieskończenie wymiarowych przestrzeniach sobolewa tylko o takich rzeczach jak aproksymacje/interpolacje, szeregi liczbowe, statystyka i matematyka dyskretna.
Oprócz tego jeśli ktoś planuje klepać jakieś rozwiązania typu CAD to pewnie przyda sie znajomość Metody Elementów Skończonych, a więc także i triangulacji, budowy siatek i obliczeń macierzowych.

0

Według mnie Matematyka to ważna rzecz, Analiza i logiczne myślenie to w informatyce podstawa by budować dobry, szybki oraz wydajny kod. Może jakoś bardzo w zawodzie się tego nie wykorzystuje, no ale co to za programista który nie wie jak obliczyć Całke czy jakąś prostą różniczkę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0