Język angielski, studia zaoczne

0

Witam,
Studiuję na studiach zaocznych, lub jak kto woli niestacjonarnych. Mam kolegów na stacjonarnych, i wiem, że ich poziom nie jest dużo większy.
Podobno liczy się to co kto potrafi, a nie dyplomy, ale czasami, choć bardzo rzadko widziałem w ogłoszeniach o pracę, że szukają absolwenta tylko studiów dziennych. Czy to ma jakieś sensowne wytłumaczenie? Sam niedługo idę na praktyki, potem może staż do pewnej firmy i zastanawiam się czy na studentów zaocznych nie patrzą czasem gorzej?

Druga sprawa to język angielski, nigdy nie miałem zdolności językowych. Potrafię przeczytać jakiś tekst i go zrozumieć. Problem u mnie jest z konwersacją. Jak byłem młodszy miałem wypadek na rowerze, i mam lekko uszkodzony słuch, w sumie słyszę bardzo dobrze, ale nie potrafię czasami zrozumieć co ktoś do mnie mówi, zwłaszcza jak mówi szybko, zarówno po polsku i angielski. W przypadku angielskiego dużo częściej mam problemy ze zrozumieniem. Tu się pojawiają moje obawy, że kiedyś mogę nie dostać pracy przez to, że na rozmowie o pracę nie będę mógł się dogadać z rekruterem. Czy w branży IT i w ogóle inżynierii, często się rozmawia po angielsku? czy raczej tylko pisze, czyta teksty techniczne(z tym nie mam problemu)??

3
  1. Nikt cię nawet nie zapyta o to czy studiujesz dziennie czy nie.
  2. Często się rozmawia, szczególnie w większych firmach które maja oddziały w róznych krajach. Co więcej często są to rozmowy mniej więcej takie:

    ;]
0

Kiedyś miałem rozmowę techniczną po angielsku, trwała ponad pół godziny - Java, wzorce projektowe itd. W sumie poszło bardzo dobrze, a Szekspirem nie jestem. Angielski techniczny jest łatwy do opanowania. Gorzej z pogaduchami o pierdołach, tutaj często zapomina się słówek.

0
Pomian napisał(a):

ale czasami, choć bardzo rzadko widziałem w ogłoszeniach o pracę, że szukają absolwenta tylko studiów dziennych. (...) Tu się pojawiają moje obawy, że kiedyś mogę nie dostać pracy przez to, że na rozmowie o pracę nie będę mógł się dogadać z rekruterem. Czy w branży IT i w ogóle inżynierii, często się rozmawia po angielsku?

Możesz pokazać jakieś linki gdzie wymagają informatyka po studiach dziennych? Nie chce mi się wierzyć, że ktoś takie obostrzenie by stosował. Tym bardziej jeśli chcesz pracować za granicą, to w wielu krajach nawet nie wiedzą, że można zrobić w Europie studia weekendowo. Co do nie zrozumienia się z rekruterem, to masz racje, że możesz przez to nie dostać pracy. Zrozumienie się jest ważne.

0

Tutaj np. http://www.elokon.pl/oferty-pracy/inzynier-elektryk-automatyk.htm
Wprawdzie jest to oferta o pracę dla Elektryka lub Automatyka, ale kiedyś widziałem dla Informatyka podobne ogłoszenie.
Pytanie do osób pracujących w zawodzie:
Jak często korzystacie z języka angielskiego, jak często rozmawiacie w tym języku?

0

Jak często korzystacie z języka angielskiego, jak często rozmawiacie w tym języku?

A liczy się jeśli ktoś pracuje za granicą? ;) To cały czas ;]
Kiedy pracowałem w polsce zdarzało się kilka razy w tygodniu, chociaż raz miałem niefart i mój zespół trafił pod indyjskiego PMa na miesiąc i było codziennie jak w tym filmiku który linkowałem ( Język angielski, studia zaoczne )

0

Jak często korzystacie z języka angielskiego, jak często rozmawiacie w tym języku?

Obecnie nie pracuję, ale jak pracowałem to codziennie. Ciężko byłoby się nie odzywać do współpracowników siedzących obok mnie, którzy polskiego nie znali.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1