Podpisanie umowy a jej zerwanie...

0

Co się stanie jak podpisze z nowym pracosawca umowe o prace. A jednak za tydzien po podisaniu zadzwonie i powiem, że jednak nie będę pracowal...

Czy moge miec jakies klopoty ?

0

Coś mi świta w głowie, że z punktu widzenia prawa stosunek pracy nawiązuje się przy przyjściu na pierwszy dzień pracy. Ale to jest informacja mocno niepewna.

0

Oczywiście że możesz mieć kłopoty, Dziwi mnie fakt że podpisujesz umowę o prace ale nic nie wiesz na temat jej funkcji, po co podpisujesz jak nie znasz najbliższych jej aspektów prawnych?

0

nic nie podpisalem, pytam czysto hipotetycznie...

0

@Karin76 zwykle masz jakiś okres wypowiedzenia i nie możesz sobie ot tak z dnia na dzień zrezygnować.

0

Jednak mi źle świtało, pracownik nie musi być obecny: http://www.experto24.pl/kadry[...]-a-waznosc-umowy-o-prace.html

W każdym razie, w nagłym wypadku, moim zdaniem wystarczy się po prostu dogadać, zamiast dezerterować i kombinować. Na początku pracy okres wypowiedzenia to dwa tygodnie, więc myślę, że rozsądny pracodawca nie będzie robił szopki, żeby pracownik dwa tygodnie przesiedział (i tak mu się taka zabawa nie zwróci).

0

@Shalom można, nazywa się to porzuceniem stanowiska pracy i jest uregulowanie w kodeksie.

Co do pytania to umowę można zerwać to nawiązanie stosunku pracy > http://praca.gazetaprawna.pl/[...]awiazania_stosunku_pracy.html

1

Tu masz to fajnie opisane: http://www.zywiec-praca.pl/na[...]unku-pracy-w-teorii-praktyce/.
Mam nadzieję, że się przyda. Generalnie, podpisanie umowy nie oznacza jeszcze nawiązania stosunku pracy, więc masz prawo do wypowiedzenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0