Sposób na pracę?

0

Witam,
na początku może coś o sobie, jestem studentem drugiego roku informatyki na studiach dziennych, znam (pobieżnie)C, JavaScript a teraz glowna wage przykladam do C++ i jezykow skryptowych. Niestety pierwszy rok studiow sobie "przespałem" czego teraz zaluje, staram sie teraz na biezaco uczyc tego czego nie ogarnalem w pierwszym roku.
Chcialbym sie w przyszlym semestrze podjac pracy na pol etatu/stazu ale uwazam ze to czego sie aktualnie uczymy jest malo praktyczne na realne potrzeby i tutaj moje pytanie:
Czego sie uczyc poza uczelnia w wolnym czasie by byc "przydatnym" w pracy? Tj. chodzi mi tutaj o to ze aktualnie klepiemy sam kod w C++, bez zadnej strony graficznej(co prawda uzywalismy bibliotek FLTK ale wg. mnie to przestarzaly mechanizm pisany w C), bazy danych ledwo "liznęliśmy", w sumie zadnych wiekszych projektow.
Tak wiec za kazdy link, tytul pomocnej ksiazki pol krolestwa :D

0

Czego sie uczyc poza uczelnia w wolnym czasie by byc "przydatnym" w pracy?

To jest temat rzeka. Nie wiem, co mogę Ci napisać. :) Jeśli jesteś na 2 roku, to po części powinieneś ogarniać różne tematy.
Przejrzyj różne oferty pracy i zobacz, czego się wymaga, naucz się tego i będziesz przydatnym w pracy. Możesz też stworzyć własne, prywatne i praktyczne projekty lub wziąć udział w projektach open-source, to też sporo się nauczysz.

0

No szukam szukam a znajduje takie oto rzeczy:
- Zaawansowana wiedza z zakresu C/C++
Tworzenie oprogramowania w C++ na system Linux (Ubuntu, OpenWrt) wraz z niezbędną dokumentacją techniczną
- dobra znajomość C i C++,
-umiejętność programowania w C++ poparta co najmniej rocznym doświadczeniem

I wlasnie chcialbym wiedziec co sie pod tym kryje, bo nie wierze ze chodzi o klepanie kodu z konsoli, a bardziej o tworzenie programow z graficznym interfejsem

0

Masz Visual Studio i .NET pod Windows. Kursów jest cała masa wystarczy poszukać. Masz jeszcze drugą bardziej ambitną drogę z C/C++ - usuwasz Windowsa, instalujesz Gentoo/Archa potem VIM/Emacs oraz kupujesz sobie jakiś używany routerek na Allegro na którym pójdzie OpenWRT. Masz idealne środowisko siadasz i po prostu uczysz się. Zakładasz sobie GitHuba i pierwsze projekty możesz tam wrzucić. Wtedy możesz przeglądać takie oferty jak te wyżej. Dla aplikacji graficznych pod Linuxa polecam Qt, tyle że wcześniej warto poznać zasady tego systemu co możesz naturalnie zrobić używając ww dystrybucji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1