Praca w czasie studiów po 1 roku

0

Witam. Jestem co prawda jeszcze w liceum, chce sie udac na studia informatyczne i pracowac juz po 1 roku. Czy jest to mozliwe do pogodzenia? Co bym musiał umieć lub jak przekonać do siebie pracodawce aby dostać prace?

0

Jest możliwe. Będziesz musiał umieć dobrze programować ;]

0
Shalom napisał(a):

Jest możliwe. Będziesz musiał umieć dobrze programować ;]

W jaki sposób będą testować moje umiejętności? Na pewno będą mnie musieli jakoś ocenić, a bardzoo mi zależy aby jak najszybciej zacząć pracować :)

0

"W jaki sposób będą testować moje umiejętności? " - a jak myślisz ? Pracować możesz zacząć już teraz, znaleźć firmie która przyjmie gościa zaraz po maturze (czy nawet przed nią) nie jest trudne, ale z drugiej strony nie oczekuj kokosów i cudów. Zależy co potrafisz i w jakich technologiach pracujesz. Masz jakieś portfolio ? Zamiast pisać tu na forum, napisz po prostu do firm z okolic.

0

Wstępnie przy rekrutacji można się natknąć na takie testy: http://codility.com/demo/take-sample-test

0

W jaki sposób będą testować moje umiejętności?

To zależy od firmy, ale większość organizuje tzw. "rozmowę kwalifikacyjną". Zazwyczaj polega to po prostu na rozmowie o technologii, w której miałbyś pracować. Czasem dadzą test na kartce, czasem zadanie do domu, a czasem znienacka rzucą pytanie o paradygmaty programowania obiektowego.

0

Ok, czyli nie tylko muszę umieć programować, ale też coś wiedzieć teoretycznego. Dzięki za odpowiedzi :)

2

powodzenia w programowaniu bez wiedzy "teoretycznej".

0

podłączę się pod temat kolegi, mam z kolei takie trochę inne pytanie, jestem na studiach zaocznych jednak miałem po 1 roku rok przerwy ze względu na pracę zagranicą i teraz znów wracam, pracuje sobie w całkowicie innej branży (wiadomo, żeby było za co żyć), ale zastanawiam się czy jest w ogóle sens szukać bezpłatnych praktyk/stażów? Czy firmy poszukują w ogóle takich ludzi, którzy chcą u nich się uczyć? Może nie jestem jakimś super koderem, muszę dużo rzeczy sobie poprzypominać, generalnie "liznąłem" C i Jave. Czy np skupić się na studiach i uczyć się kodowania i np za rok dopiero myśleć o czymś?

1

@willyW bezpłate praktyki w IT to rzadkość. Albo coś umiesz i ci zapłacą albo nie umiesz i cię nie wezmą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0