Gdzie/jak znajdujesz pracę w IT?

0

Mam takie pytanie do Was jako do ludzi wysoce uzdolnionych informatycznie - programistów itd - czy chodzicie (czy w ogóle) istnieją miejsca, w których możecie spotkać się ze swoim przyszłym pracodawcą? Jestem stażystką w firmie i moim zadaniem jest odkrycie odpowiedzi na pytanie, gdzie i jak szukacie pracy, i trafiacie do swoich przyszłych pracodawców? Byłabym baardzo wdzięczna za odpowiedzi i jak znacie, wszelkie info o wydarzeniach, forach, targach, na których można znaleźć pracę

A może jesteście nieoszlifowanym talentem i nie pracujcie w branży IT w ogóle, ale można Was "złowić" w internecie?

Plis pomóżcie, ponieważ nie wiem w ogóle jak wygląda taki rynek i relacje
0

Spambot rozsylajacy cv, a potem siedzenie na pupie i moze jakis telefon bedzie ;P Przynajmniej tak to wygladalo jak szukalem pracy.

0

pracuj.pl jobs.pl - tam aktualizuje CV i szukam ofert, wysyłam CV i tyle.

0

A ja głównie przez znajomych, w szczególności tych ze studiów. Mamy takie ogólno-kierunkowe forum gdzie wymieniamy się informacjami o rekrutacjach w firmach gdzie warto pracować, z konkretnymi i jasnymi ogłoszeniami.
Poza tym mozna też znaleźć firmę gdzie chcesz pracować i aplikować :)

0

To może, żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Zaczynam studia w Krakowie i chciałbym poszukać pracy na pół etatu jako programista javy. Programuje już od około roku w javie, " znam " kilka frameworkow, ale jeszcze sporo się muszę nauczyć. Jest sporo ogłoszeń o prace itd, ale czy mógłby ktoś polecić jakąś firmę w której mogę liczyć np na jakieś warsztaty oraz prace przy nowych technologiach itd ? Może być nawet za darmo.

0

@Kamilo222 za darmo to cię nikt nie weźmie bo uznają ze nic nie umiesz :P Z zerowym komercyjnym doświadczeniem uderzałbym bym w IBM. Płacą na start w miarę ok, nie wymagają cudów no i organizują masę szkoleń za free i raczej nie ma specjalnych "limitów" na ile możesz iść.

0

Shalom a jaka jest nazwa tego forum? To byłaby dla mnie cenna informacja :)

No dobrze, a przyszło Wam do głowy że np. iść na jakieś Targi Pracy dla tej Branży albo kongres, konferencję itd?

Aaaa no i właśnie ostatnio słyszałam, że popularne wśród programistów/ developerów jest prowadzenie blogów - znacie jakieś?

:D :D :D

0

Na konferencje jakas fajnie jest sie czasem wybrac, ale szukajacych pracy tam nie widzialem ;>

Blogi:
http://asawicki.info/
http://j00ru.vexillium.org/?lang=en
http://gynvael.coldwind.pl/?blog=1&lang=en
http://xion.org.pl/

0

@Monalisa999 nazwa niewiele ci da, bo to zamknięte forum ;)
Na targach pracy byłem tylko zbierać gadżety. Konferencje jw, są fajne ale raczej nikt tam nie idzie szukać pracy.

0

Reklamują się hasłem: "Wszystkie oferty pracy ze wszystkich stron internetowych na Świecie!"
http://pl.jobrapido.com/

Poza tym dostaję regularnie telefony w sprawie ofert od pośredników np. Randstad, ale rzadko kiedy są to oferty, których nie ma na jobrapido.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1