Praca na początku studiów

2

Witam, jestem młodym programistą jakby to babcie powiedziały ledwo od ziemi odrosłem, ale mając 21lat programuję w C++ dość skutecznie już od ok 5lat. Skończyłem teraz pierwszy rok studiów i generalnie bardzo mnie on znudził i tak sobie pomyślałem żeby może w wakacje poszukać pracy. Tym bardziej jeden z profesorów powiedział, że na rynku jest teraz miejsce dla ludzi umiejących programować ale nie posiadających jeszcze dyplomu. Chciałem was podpytać czy to prawda? I jakie są realnie szanse dla takiego człowieka jak ja, czy mam szansę na pracę?

2

I jakie są realnie szanse dla takiego człowieka jak ja, czy mam szansę na pracę?

To zależy, jaki to człowiek, taki jak ty.... Jeśli myślisz, że "młody", "programuje w C++", "po pierwszym roku studiów" jest wystarczającym opisem, by ocenić, czy nadajesz się do pracy... To się nie nadajesz...

Mam taki szalony pomysł. Zamiast pytać na forum, co też szanowni użytkownicy forum sądzą - wyślij kilka CV! W ciągu tygodnia (najdalej dwóch) będziesz miał odpowiedź.

0

Fakt rzeczywiście mało podałem informacji o sobie, ale powiedzmy ogólnie przy założeniu że posiada się odpowiednią wiedzę czy tak nazwijmy to niski rok studiów(bo głównie o to mi chodzi) stanowi przeszkodę?

0
Miziak napisał(a):

... tak nazwijmy to niski rok studiów(bo głównie o to mi chodzi) stanowi przeszkodę?

Nie nie stanowi - oczywiście nie wszędzie, np: allegro wymaga któregoś tam roku, ale nie mają takich wymagać jak przyjmują do pracy(dziwne nie?)(info od Pani z HR).
Są firmy które w ogóle nie patrzą na to czy masz studia(szczególnie przy jakimś stażu), ale wydaje mi się że głównie te mniejsze.

Podsumowując, nie ma co pękać, jak wyślesz CV, najwyżej nie odpowiedzą - najwyżej ;) ślij wszędzie.

0

Dobry przykładem mogę być ja :). Jeszcze przed końcem pierwszego roku usłyszałem, że pewnej firmie szukają studentów do pracy/praktyk, zgłosiłem się i następnego dnia roboczego miałem już telefon z zaproszeniem na rozmowę i pracuję tam do dziś. Więc pracować tak na pewno da się.

Kwestia jest tylko taka, czy na pewno tego chcesz? Powiem, że jest bardzo ciężko łączyć studia z pracą na pół etatu, poza tym nie spodziewaj się dużych kokosów, zauważyłem, że firmy lubią wykorzystywać argument, że jesteś jeszcze studentem by oferować niskie pensje. Ale generalnie osobiście myślę, że bardziej warto niż nie warto, zawsze będziesz trochę do przodu przed innymi, trochę też zarobisz, jak masz duże ambicje i nie lubisz mieć zbyt dużo wolnego czasu to polecam :).

3

Ja nie mam jeszcze 21, programuję 2 lata, z czego od roku pracuję (3/4 etetu). Sprawa jest prosta. Piszesz CV, list motywacyjny i przedstawiasz co do tej pory zrobiłeś. Ja wysłałem jedno cv, na które otrzymałem odpowiedź w ciągu kilku minut. Wystarczy wykazać inicjatywę.
Ponadto exp zdobywany w pracy jest dużo większy od tego zdobywanego samodzielnie czy na uczelni.
A co do kasy, to nie do końca się zgodzę z axxxxx'em. Jeśli jesteś dobry, to po paru miesiącach możesz liczyć na sporo więcej niż na początku Dla pracodawcy liczy się przede wszystkim jaki zysk możesz dla niego wygenerować, a nie ile masz lat i jakie wykształcenie. :p

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0