blog, strona, portfolio ... co wybrać, co zrobić

0

Witam,
mam dwa pytania

  1. od ponad dwóch lat zajmuję się, póki co na studiach i hobbystcznie, programowaniem w ASP.NET WebForm oraz bazami Oracle, SQL Server, choć bardziej znany jest mi Oracle. Chciałbym założyć i teraz nie wiem czy stronę www, blog czy coś jeszcze innego, aby przedstawić swoje skrypty, rozwiązania - celem poszukiwania zatrudnienia jako programista czy admin Oracle. Myślałem o wykupieniu hostingu asp.net z bazą SQL i wrzucić kilka skryptów, które prócz suchego kodu dawałyby możliwość potestowania. Z tego co widzę po necie to są same blogi z własnymi kodami i tylko kodami, czasami jeszcze z printscreen-ami. Pytanie: czy wykup hostingu asp.net z bazą ma jakikolwiek sens? Taki hosting z domeną to ok 200 zł rocznie, kwota do przeżycia.

  2. nie mam doświadczenia komercyjnego i mój wiek to prawie 38 lat, jak z własnego doświadczenia określilibyście moje szanse na dostanie roboty jako programista w tym wieku.

pozdr

1

Jak rozumiem chodzi o to, żeby pochwalić się własnym kodem. Zatem użyj github :)

0

"2. nie mam doświadczenia komercyjnego i mój wiek to prawie 38 lat, jak z własnego doświadczenia określilibyście moje szanse na dostanie roboty jako programista w tym wieku."

Nie mam pojecia skad sie bierze przekonanie, ze pracodawce obchodzi cokolwiek o nas. On ma w Tobie widziec pieniadze, ktore trafia do jego kieszeni, nic wiecej poza tym nikogo nie obchodzi. Jak zobaczy, ze jestes wydajny to Cie przyjmie, jak nie to nie. Skad ktokolwiek inny poza Toba ma to wiedziec?

0

Co do wieku to się po prostu nie przejmuj. Ważne byś posiadał umiejętności.

Co do pochwalenia się kodem to nie zakładaj ani bloga ani strony. Dziwne nie :)?
Zamiast tego wyślij CV do firmy gdzie chcesz pracować wraz z próbką kodu swoich aplikacji. Po rozmowie kwalifikacyjnej i tak często trzeba właśnie wysłać próbkę kodu, a raczej przyszły pracodawca nie wynajdzie Cię w googlach by sprawdzić Twój kod.

Zwyczajnie wysyłaj CV wraz z kodem i chwal się nim.

0

Z tego co słyszałem to wiek może być przeszkodom przy stażach albo praktykach.W szukaniu pracy raczej nie, po prostu posiądź takie umiejętności za które będą chcieli zapłacić.

0

dzięki, uspokoiliście mnie trochę co do wieku, co do umiejętności - to nie wiem, domyślam się, że to jest jak z każdą pracą czyli rzecz gustu - tego kto i ile wymaga.
CV będę wysyłał, tylko zamieściłbym w CV i liście motywacyjnym adres strony jako pokazanie mniej więcej moich możliwości.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0