Dwa pytania do doświadczonych programistów.

0
  1. Na czym najczęściej polega praca szeregowego programisty? Na wpisywaniu kodu czy także na tworzeniu algorytmów, schematów itp; inaczej mówiąc czy wklepywaniem kodu w klawiaturę i jego wcześniejszym projektowaniem zajmuje się ta sama osoba?

  2. Podczas pisania programu jak często powinienem kompilować aktualny kod? Chodzi mi o sprawdzanie czy to co napisałem jest poprawne. Czy ma sens regularne doprowadzanie kodu do takiej postaci aby można było go skompilować i zobaczyć czy działa czy raczej tak się nie robi i sprawdza się w inny sposób (albo i nie?).

0

Ad 1. To zależy od tego co rozumiesz pod "szeregowy programista".
Ad 2. To zależy od doświadczenia, kompiluje się kiedy skończyłeś i przechodzisz do fazy testów lub kiedy masz wątpliwości czy gdzieś nie walnąłeś jakieś bzdury. Przy dużym doświadczeniu ostatnie zdarza się dosyć rzadko.

0

@andor_Drakon, poczytaj sobie wątki w tym dziale, takie pytania jak pierwsze Twoje zdarzają się co jakiś czas.

0

ad.1. Różnie, czasem tak czasem nie
ad.2. Zależy od języka. W Javie od razu IDE zakreśla ci babole które nie pozwolą kodu skompilować. W C++ czy Pythonie bywa z tym gorzej ;] Ogólnie kod który commitujesz do repozytorium zawsze musi się kompilować. Wcześniej to jest twoja sprawa.

0

Ad. 2.
Większość IDE na bieżąco podkreśla błędy składni czy leksykalne. W tej sytuacji nie ma sensu kompilować, żeby zobaczyć czy działa. Także w praktyce - kompilujesz, gdy skończysz pisać i chcesz zobaczyć co z tego wyszło.

Ad. 1.
To tak bardzo zależy... Ja zazwyczaj dostaję opis wyjścia programu, a nie to JAK mam doprowadzić do wygenerowania tego wyjścia. Jak mi piszą tzw. "sugerowaną implementację", to czytam to tylko dla beki. Niestety, zbyt często analitycy pracują w oderwaniu od systemu, który analizują... Wymyślają sobie jakieś algorytmy, które nijak się mają, do tego co już jest...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1