Czy umieszczać CV w zgłoszeniu do firmy?

0

Cześć, pytanie może wydawać się kretyńskie i zapewne takie jest, ale i tak chciałbym poznać wasze opinie. Chciałbym dostać się do jednej z kilku wybranych firm tworzących software, jednak samo moje CV może raczej odstraszać. Nie chcę streszczać tu swojego życia, ale skończyłem Uniwersytet Przyrodniczy (choć kierunek z informatyką w nazwie), prowadziłem własną działalność w branżach mniej lub bardziej odległych (finanse, ale też typowy robol), generalnie jestem z innego świata, jednak kiedy tylko mogłem, poświęcałem się temu, co mnie naprawdę ciągnie, czyli programowaniu. Napisałem kilka niewielkich projektów i chcę się nimi "pochwalić" jako dowód na to, że coś umiem, jednak właśnie, wysyłać tylko to, czy też CV, na które jeśli ktoś spojrzy bez patrzenia w kod, to pomyśli tylko "WTF?"?

Wiem, że praca dla kogoś to nie jest jedyna forma rozwoju, jednak chciałbym chociaż kilka lat popracować jako najemnik, żeby podejrzeć jak to robią lepsi, nauczyć się dobrych praktyk, podłapać jakiś kontakt w branży, itp.

0

Zrób jakieś repozytoria kodu, gdzie możesz go upublicznić, podaj link w pliku pdf - CV.
W kodzie źródłowym napisz w pierwszych linijkach pliku, że jesteś ich autorem.

1

@jakis_robol w CV pisz tylko rzeczy istotne z punktu widzenia stanowiska na które aplikujesz. Nie wpisuj że stałeś na kasie w biedronce ani że kopałeś rowy, bo to nikogo obchodzić nie będzie (zapomnij o idiotycznej propagandzie "że ktoś uzna że jesteś solidny bo jednak gdzieś pracowałeś" - prywatne firmy obchodzi potencjalny zysk ergo twoje umiejętności jako kodera, nic więcej). Własne projekty w CV też możesz wpisać, o ile są to projekty którymi warto się pochwalić (więc projekt który można klepnąć w weekend to słaba opcja ;) )

0

@Shalom
W zależności od szybkości i umiejętności w łikend można machnąć różne rzeczy.
Możesz podać jakieś przykłady co można a czego nie wypada pokazywać?
Czy np aplikując na junior jee wypada pokazać koszmarną graficznie stronę z logowaniem, jakimś kalkulatorem(np kredytu, czy grubości izolacji), wykresem i drukowaniem do pdf, czy jednak coś poważniejszego?
Lepiej pokazywać kod czy działającą aplikację?

1

Myśle że nie warto pokazywać czegoś co można wykonać z tutoriala z serii "pierwsze kroki z java ee". Warto pokazać jeśli miało to jakieś praktyczne zastosowanie, albo jeśli coś ciekawego trzeba było tam zrobić.
Wydaje mi się że mało kto będzie chciał oglądać działajacą aplikację. Albo będą pytać dość "ogólnie" o to w czym dany projekt był pisany, jakie były problemy/wyzwania, jak to działa etc (to zwykle już po rozmowie "technicznej" kiedy stwierdzą że ktoś umie programować), albo będą chcieli zobaczyć próbki kodu.

0

Dzięki

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1