Prośba o poradę odnośnie kariery

0

Cześć wszystkim,

mam pytanie odnośnie planowania swojej kariery. Chciałem znaleźć po studiach(został mi rok) jakąś dobrą pracę związaną ogólnie z programowaniem. Z racji pewnych planów zastanawiam się nad pracą zdalną, nie koniecznie w polskiej firmie- wyobrażam to sobie tak, że raz na jakiś czas bym musiał pokazywać się w firmie. Oczywiście jeżeli się tak nie da to zadowolę się zwykłą posadką:)

I tu rodzi się moje pytanie, w czym się rozwijać?
Moja wiedza z programowania jest bardzo podstawowa(obecnie rozpocząłem naukę c++).

Na studiach miałem jakieś podstawy algorytmów więc wiem że coś dzwoni, ale nie wiem gdzie dokładnie.
Studiuję matematykę stosowaną w języku angielskim i zastanawiam się czy da się to jakoś sprytnie połączyć i dobrze żyć.

Proszę o wasze porady:)

4

Szczerze mówiąc, rok to trochę mało na naukę programowania, jeżeli masz jeszcze jakieś inne zajęcia. Zwłaszcza C++, który, co by nie mówić, jest językiem skomplikowanym, w jego bardziej zaawansowanych sferach bardzo trudny. Tym bardziej, że programować nie potrafisz w ogóle.

"Połykaj" książki jedna po drugiej i pisz jak najwięcej kodu. Inaczej nauczyć się programować nie można.

0

Rozumiem, ale chodzi mi czego się uczyć?

Skupić się na tym c++, czy może opanować go w stopniu średnim i przejść na coś innego?

0

Ja ci polecam naucz się c++ w bardzo dobrym stopniu(nawet w zaawansowany), a później jakiś inny język, bo wtedy leci z górki.

2

Albo, zamiast pchać się w C++ jak tysiące innych osób, naucz się języka i technologii, które w połączeniu z Twoim matematycznym wykształceniem dadzą Ci szanse na specjalistyczną pracę, np. przy prowadzeniu jakichś analiz w branży finansowej.

0

Naucz się COBOLa :P (czyli to co mowi @somekind)
Tak serio, nie mam pojęcia czy to dobry pomysł. Po prostu 4 rok studiów to trochę późno na "początki" w programowaniu. Chyba że jesteś tak skromny.
Może lepiej było by dać szanse tej matmie?

2

Albo, zamiast pchać się w C++ jak tysiące innych osób, naucz się języka i technologii, które w połączeniu z Twoim matematycznym wykształceniem dadzą Ci szanse na specjalistyczną pracę, np. przy prowadzeniu jakichś analiz w branży finansowej.

Akurat w branży finansowej też wykorzystuje się C++ chociażby prze High Frequency Trading. I wiedza statystyki też jak najbardziej pożądana.

1

Chcesz iść w stronę programowania, bo Cię to interesuje czy może przeczytałeś gdzieś, że "programista dobrą kasę zgarnia" ?

1

Szczerze to zapatrzyłem się na praktyki dla matematyków/fizyków gdzie potrzeba c++ i chciałem go przerobić, ale rodzi się pytanie co jak się nie dostanę tam?

Więc szukam alternatywy w tym co będę umiał.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1