Z UK do Polski - realia

0

Witam, chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sytuacja na rynku pracy w IT we Wroclawiu lub Poznaniu dla absolwenta z zerowym doswiadczeniem w tej branzy (wczesniej marketing). Mam 30 lat, w tym roku ukonczylem Uniwersytet w Edynburgu(UK) na kierunku inz. informatyki, specjalizacja informatyka sledcza, jezyk angielski biegly, niemiecki i francuzki w stopniu komunikatywnym, CCNA. Zaznaczam ze nie oczekuje kokosów, wracam ze wzgledów rodzinnych. Z góry dziekuje za rzeczowe porady.

0

Czy coś potrafisz poza znajomością języków obcych? Jeżeli nie, to może być ciężko i możesz tylko liczyć na polskie kompleksy: 'studia na zachodzie = lepsze'.

0

C#, Java, JavaScript (Agile soft.dev), ASP.NET, XML, Web Services, networking od podszewki (certyfikaty Cisco CCNA) (jednak malo doswiadczenia na realnym sprzecie, jedynie czas spedzony w lab. - te jednak sa dosc dobrze wyposazone), podstawy SQL ( Oracle), Linux i Unix (doglebnie), Security network oraz caly szerg narzedzi jak EnCase itp. Oczywiscie, zdaje sobie sprawe ze bedzie ciezko, jestem na to przygotowany, jednakze przed podjeciem poszukiwan chcialbym sie zorientoriwac jak wyglada to w Polsce. Dwóch rzeczy obawiam sie najbardziej tj; stosunku pracodawcy oraz ewentualnie kolegów z firmy do osoby, która wrócila do Polski po ukonczeniu studiów w UK ( moga srubowac wymagania ), no i mój wiek... 30 lat to nie malo, w Szkocji wiekszosc rozpoczyna prace w wieku 23 lat ja juz jestem 7 lat do tylu (jezeli chodzi o IT, wczesniej pracowalem 7 lat w marketingu). Ogólnie rzecz biorac to dzieki za odezwe.

0
FC napisał(a):

w Szkocji wiekszosc rozpoczyna prace w wieku 23 lat ja juz jestem 7 lat do tylu (jezeli chodzi o IT, wczesniej pracowalem 7 lat w marketingu).

O ile ten marketing to nie była akwizycja, to takie doświadczenie może być dla niektórych pracodawców atutem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0