[Angular] Sposoby na pozycjonowanie strony

0

Cześć wszystkim.

Od jakiegoś czasu próbuję pozycjonować stronę w wyszukiwarce google, ale mam z tym problem. Mam świadomość tego, że strony oparte o javascript, które generują zawartość dynamicznie są inaczej interpretowane przez wyszukiwarkę i że można temu zaradzić.

Adresy podstron mojej strony dostają 404 w google search console, no i w sumie nic w tym dziwnego bo to tylko routing, na podstawie którego aplikacja podstawia konkretną zawartość. Jednak czy jest jakiś sposób na to, aby takie adresy faktycznie były interpretowane przez google? Jeśli nie, to w którą stronę iść?

Dorzucam screen z aktualnego wyniku wyszukiwania w google. Miasto, w którym znajduje się firma jest niewielkie, a hasło wpisywane w google powinno być oryginalne w kontekście szukanych witryn.

Jakie sposoby pozycjonowania strony napisanej w angularze możecie mi polecić? I na czym one polegają? Korzystaliście z takich rozwiązań?

Prośba o pomoc...

1

Zadam ci inne pytanie: jaką korzyść odnosi twoja strona z zastosowania na niej dynamicznie wczytywanych treści, że w ogóle stosujesz to rozwiązanie, zamiast zapodać ludzki html, który przeczyta każdy czytnik i każdy robot?

0

Zajrzałam tam. Strona przejawia najgorszy możliwy model DHTML-a. Po przejściu na inną podstronę nie podmieniasz nawet url-a w polu adresu. To utrudnia życie nie tylko robotom ale także ew. klientom, którzy mogliby chcieć:

  • cofnąć się do poprzedniej podstrony,
  • zapisać sobie podstronę w przeglądarce,
  • wysłać komuś linka do wybranej podstrony.

No ale dzięki tobie nie zrobią żadnej z tych rzeczy, bo autor chce się popisać, że umie Angulara i stosuje go bez żadnego pomyślunku.

0

Nie jest to korzyść, która miałaby być bardziej wartościowa niż ta, aby strona była prawidłowo pozycjonowana w google, ale chodziło o aspekty wizualne czyli nawigacja między zawartością bez jej przeładowania z dodatkowymi elementami animacji. Poza tym przyzwyczajenie do angulara, chociaż w przypadku tej strony wiele go nie ma :)

2

W takiej sytuacji nie powinieneś w ogóle zwracać 404 tylko ładować tę samą ten sam HTML i niech routing ogarni, którą stronę trzeba wyświetlić.

Gdybym wysłał komuś linka do którejś podstrony to ta osoba zobaczy tylko błąd ładowania. I za to Google Cię każe i obniża ranking strony.

0

Dopowiem jeszcze, że linki do galerii nie działają, bo prawdopodobnie blokujesz domyślną akcję, a to na co ją zamieniasz wykrzacza się w mojej przeglądarce. A jak wymuszę przejście na któryś z tych adresów, to widzę nic: https://studioaleksandrow.pl/gallery/studio

0

A porada jest taka: przerób stronę na one-pagea. Tam i tak prawie nic nie ma, więc to nie problem, a większości skrolujących palcem będzie łatwiej to oglądać, niż obecnie, wybierając z menu.

0

Strona mocno średnia, nie wiem po co tam angulara wrzucałeś...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1