Czemu ludzie nie lubią Angulara?

1

Jak tak czytam, to gdzie by ktoś nie napisał czegoś o Angularze, to od razu ktoś odpisze, że Angular jest be, Angular to rak i teraz tylko React lub Vue. Zacząłem sobie ostatnio coś klepać w Angularze i wydaje się być dużo prostszy i przyjemniejszy niż taki React (niepopularna opinia). O co tu chodzi? o_O

1

W PHP się bardzo prosto pisze proste aplikacje. Skąd więc tyle hejtu?

0

@Wibowit: ? Hejt dotyczy Angulara, a to chyba Reacta się porównuje do PHP.

1

Chodzi mi bardziej o to, że porównujesz przez pryzmat małej aplikacji. W wątku o Pythonie jest sporo argumentacji, że typowy ziomek programista pisze krótkie programy i do takich programów Python jest jak znalazł. Mimo tego korpo używają Javy i C# do wielkich kobył. Być może w przypadku Angulara i Reacta jest podobnie i inwestycja w Reacta zwraca się wraz ze stopniem skomplikowania aplikacji.

0

Też mnie to dziwi. Nawet wśród twórców yt widać mniejszą popularność Angulara w porównaniu do Reacta.
Słyszałem, że Angular ma dużo wyższy próg wejścia niż jego konkurenci - może o to chodzi? Aczkolwiek sam nie mam porównania do Reacta póki co.

2

@nobody01: Ja takich opinii nie zauważyłem. Może przypadek, czytasz akurat takie źródła?

0

@Wibowit: Masz jakieś argumenty za tym, że React lepiej się nadaje do wielkich projektów niż Angular?

1

W Reakcie urzeka mnie prostota tworzenia komponentów, a także higher order components, dzięki nim mogę mieć praktycznie na wszystko komponent i pisać aplikacje w customowym DSLu unikając czystego HTMLa :)

2

Jest większe prawdopodobieństwo, że wypowiedzą się ludzie, którzy coś krytykują, niż odwrotnie.

6

Ponieważ ceromonia wymagana przez Angulara, te wszystkie adnotacje, ten specyficzny dsl do generowania widoków są nie współmierne do uzyskanego efektu. Ten sam efekt można uzyskać w Reacie bez całej tej niczego nie wnoszącej i niepotrzebnej nadmiarowości Angulara.

Korporacje wybierały Angulara bo jest bardziej "opinionated" i jest mniej sposobów na zrobienie jednej rzeczy, gdzie React pozostawia dużą dowolność, przez co aplikacje pisane w Reacie są bardzo różnorodne, gdzie w Anuglarze są bardzo podobne do siebie.

zresztą trend jest wyraźny, odnośnie tego kto się wysuwa na prowadzenie:
https://www.npmtrends.com/angular-vs-react-vs-vue

React urósł z 2,1 mln do 5,7 mln w ciągu 2 lat
Angular z 0,3 mln do 0,45 mln
Vue z 0,3 mln do 1,1mln

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1