React native budowanie / testowanie na ios bez komputera apple

0

Cześć,

Znacie jakieś tanie sposoby na zbudowanie i wydanie apki na ios bez komputera appla?

Nie mam nic ze stajni apple (przeszedłem na androida rok temu) a teraz chciałbym wydać moją prostą apke tez na IOS, opartą o react-native.

Jakie są najtańsze opcje? Która najtańszy mac pozwoli mi to zrobić?

Czym moze isc w emulacje? Albo wypożyczyć mac'a online?

Pozdrawiam

0

Spróbuj może tak, nie gwarantuję sukcesu, ale nie będzie drogo, będzie to "pójście w emulację":

Sprawdź, jaką minimalną wersję OSX potrzebujesz i taką kup, pobieżnie popatrzyłem na Allegro i bez większego problemu można kupić Snow Leopard i nowszy za kilkadziesiąt złotych.
Zainstaluj VirtualBox i VMWare (wypróbuj oba) i doczytaj, jak skonfigurować pod MacOSX i jak zainstalować system. W niektórych przypadkach może być potrzebna specjalna konfiguracja lub przeróbka samej instalki (jak legalnie nabyłeś system przez zakup oryginalnej płyty, to na własne potrzeby możesz sobie robić kopie, obrazy ISO i dowolnie przerabiać, a także pobierać z internetu przerobione instalki i "cracki" tej samej wersji systemu). Zainstaluj MacOS na maszynie wirtualnej i sprawdź, czy działa poprawnie. Może warto zainteresować się projektem "OSx86", może dowiesz się więcej, jak przygotować MacOSX pod maszynę wirtualną.

Do tego będzie jeszcze potrzebny program XCode (nie wiem, jak obecnie, ale kilka lat temu różne IDE i nakładki potrzebowały XCode do kompilacji aplikacji), nie wiem, czy jest darmowy czy płatny, upewnij się, czy jest on naprawdę potrzebny.

0

Kurde obeszło się bez kosztów. Do tego było to łatwiejsze niż myślałem.

Do pracy dla mnie i dla mojego kolegi kupiłem Huaweii Matebook X pro oraz Huaweii Matebook D (już wczesniej). Ten kolega z którym pracuje miał starego lenovo ideapad 10015_ibd. (dość stary lapek)
I na wszystkich komputerach zainstalowałem Mac Osx (hackintoshe). Jedyny mankament to że wszystkie te komputery potrzebuje kart sieciowych na usb. Najtańszych za 20zł.
Oraz huaweiie potrzebują zewnętrznych dysków żeby postawić na nich system.
Na szczescie są USB C oraz USB3.1 więc różnica nieodczuwalna co do standardowego podłączenia.
Powodem są wbudowane dyski nvme które są nie obsługiwane, choć na liteona z matebook'a D jest już podobno patch.

A teraz najciekawsze imho, bo stare lenovo które ma i5 5XXXu (mobile) oraz 8gb ramu pójdzie jako gitlab runner na którym będziemy mieli cała automatyzacje.
na razie budowanie na androida pozostawimy na darmowy runnerze bo wykorzystujemy około 1500 minut z 2000 w darmowym pakiecie.
Budowanie na ios puścimy na lenovo.

Ale kiedy dojdą nam testy (szczególnie E2E) to przejdziemy całkowicie na lenovo. Myśle ze taka i5 5-tej generacji, nawet jeżeli mobilna to i tak lepsza niż jakiś VPS.

Btw. Circle Ci budowanie na mac osx to koszt około 129$+ / msc.

Super że hackintosh tak sprawnie działa na intelowych urządzeniach a gitlab Ci jest banalne w obsłudze. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0