Wątek przeniesiony 2018-12-19 23:03 z Kosz przez Shalom.

Projekt do szkoły

0

Witam, mam do wykonania program, problem w tym, że nie potrafię go wykonać, czy jest ktoś kto mógłby go dla mnie stworzyć? Treść zadania brzmi:

"Wykonaj schemat blokowy algorytmu, oraz napisz kod HTML + CSS + JavaScript, programu zawierającego funkcję sumy obliczającej wynik
dla dwóch wprowadzanych liczb.
Funkcja ta musi być wywoływana przyciskiem wykonaj, a liczby wprowadzane do pól formularza lub do okienek typu prompt, dodatkowo funkcja musi posiadać opcję powtarzania czynności".
:

0
MAKE_ napisał(a):

Witam, mam do wykonania program, problem w tym, że nie potrafię go wykonać, czy jest ktoś kto mógłby go dla mnie stworzyć?

Nie. Możemy Ci pomóc go zrobić, ale nie licz, że ktoś odwali całą robotę za Ciebie. Zacznij od przygotowania schematu blokowego (tak jak potrafisz, jak Ci się wydaje, że powinno to być zrobione) i pokaż tutaj, wtedy ktoś Ci doradzi czy jest ok, czy trzeba coś poprawić.

0

Przepraszam, nie pomyślałem że zostanie tak zinterpretowane. Udało mi się zrobić skrypt, który wywoła wynik, ale nie potrafię zrobić do tego petli. Resztę wykonam sam.

0

Pokaż kod, który masz i opisz z czym dokładnie masz problem. Najłatwiej będzie zacząć od zrobienia inerfejsu w htmlu, potem napisać w JS kod, który będzie wykonany po naciśnięciu przycisku, a w nim najpierw zaczytać liczby podane przez użytkownika, potem wykonać operację na nich i wyświetlić w htmlu. Rób małymi krokami, najlepiej tak, żeby od razu był widoczny jakiś efekt.

0

W załączniku zamieściłem screen kodu

0

Dokładny problem mam z tym, że nie potrafię wykonać pętli, która powtórzy całe działanie.

0

A na czym ma polegać powtarzanie?
Ma sam wpisać liczby w pola formularza i nacisnąć przycisk "wykonaj"?

Bo samo wciśnięcie przycisku wystarczy, żeby powtórzyć dodawanie :P
Może chodzi przycisk resetujący pola formularza i usuwający wynik? (odświeżenie okienka, najprostsze)

0

Wydaje mi się że to ma powtórzyć to co właśnie wpisałem w pole formularza, ale to jest bez sensu bo przecież się nic nie zmieni skoro tam jest zwykłe dodawanie. To raczej ma być zwykła pętla powtarzająca działanie

1

Nie potrzebujesz tutaj żadnej pętli: poprzez funkcja musi posiadać opcję powtarzania chodzi o to, abyś po sprawdzeniu jednej pary liczb mógł wpisać inną, co jest u Ciebie możliwe (wystarczy wpisać inne liczby i nacisnąć znowu przycisk wynik).

IMO najwyżej możesz dorzucić przycisk Resetuj, który czyściłby obydwa inputy.

Co do kodu:

  1. Po co Ci w funkcji suma parametry liczba1 i liczba2, skoro nigdzie z nich nie korzystasz?
  2. Co - Twoim zdaniem - robi onclick="suma(liczba1, liczba2)"? Jakie dokładnie wartości są dzięki temu przekazywane do funkcji i dlaczego?
  3. Zamiast id="w" zrób id="wynik" - cztery znaki więcej, a przynajmniej będzie wiadomo o co chodzi ;-)
0

Udało mi się wszystko wykonać poprawnie, dziękuję bardzo za pomoc. Co do składni kodu, postępowałem ze wskazówkami nauczyciela.Tak czy inaczej wszystko działa ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0