Problem z pobraniem notowań giełdowych

0

Dzień Dobry,

Miałbym gorącą prośbę o pomoc w temacie pobierania notowań giełdowych(nawet nie wszystkich, a kilkunastu spółek). Nie wiem w zasadzie jak się za to zabrać, bo chodzi głównie o bieżące, aktualizowane notowania. Wiem, że ogólnie można kupić licencję itp, ale szukam prostego rozwiązania do pobrania i aktualizowania obecnych kwot danych spółek.

Znalazłem ostatnio rozwiązanie biznesradar.pl, gdzie udostępniają widget - https://www.biznesradar.pl/wi[...]notowania-na-strone-lub-bloga - ale w zasadzie nie ma możliwości edycji ani stylu, ani kodu js. Customizacja jest jednak niezbędna. Dotarłem tam co prawda do dwóch skryptów JS tego widgetu, ale ciężko mi cokolwiek ruszyć i nanieść jakąś zmianę, by się nie wysypało.

Nie bardzo wiem, jak się za to zabrać i czy w ogóle taki widget da się zmodyfikować w jakiś inny sposób?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

0

Tego raczej nie zcustomizujesz. Z tego co patrzę to iframe, więc masz małe pole do popisu. Poszukaj jakiegoś API, które udostępnia takie notowania i stwórz własny widget.

https://www.google.pl/search?[...]mp;oq=stock+exchange+api+free

0

Problem w tym, że ja potrzebuje dane wyłącznie z polskiej giełdy - polskie spółki. W każdym razie szukam teraz API jakiegoś rodzimego. Ktoś może ma jakieś sprawdzone źródło? Widzę, że Bossa udostępnia po otworzeniu konta maklerskiego ;/

0

@piras: udało mi się znaleźć chyba :) Każdą spółkę, którą potrzebujesz będziesz musiał pobierać z osobna, ale to chyba nie problem :) O ile nie zasypiesz ich milionem requestów na sekunde, to nie powinni Ci zbanować IP.

Tutaj masz jak to zrobić (dla każdej spółki analogicznie): https://monosnap.com/file/qulBYU2UEKA5plwGupqYhHY3fYNdmE

Żeby pobrać dokładny request wystarczy, że na tym co zaznaczyłem strzałką klikniesz prawy -> copy -> copy as cURL i dostaniesz coś takiego (wywaliłem niepotrzebny syf):

curl 'https://www.biznesradar.pl/get-quotes-json/' -H 'X-Requested-With: XMLHttpRequest' --data 'oid=792&range=1d&type=lin&without_operations=0&currency_exchange=0'

Z tego możesz sobie wyodrębnić jak zrobić request, żeby dostać te dane. To jest request POST pod ulr https://www.biznesradar.pl/get-quotes-json/ z odpowiednimi parametrami.

Ogólnie żądania będą się różniły wszystkim po --data. Więc tylko to możesz podmieniać.

0

Niestety próbowałem i mają zablokowany dostęp. Oni najpewniej dostają się kluczem. Ja requestem nie dostane się do tych danych bo nie mam dostępu ;/

Choć i tak jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie.

0

Jak nie, jak wkleiłem to w konsoli i mam wynik :D

0

A w czym pisałeś requesta?

0

1) Żeby mieć w czasie rzeczywistym musisz mieć wykupiony dostęp na GPW lub... rachunek maklerski w jakimś biurze. Wtedy masz dostęp za darmo do najlepszej oferty kupna/sprzedaży dla każdej spółki. Wszystkie serwisy publikują z opóźnieniem 15 minutowym.

2) Z tego co wiem to bossa udostępnia bezpłatnie API. Ale to też wiąże się z otwarciem rachunku.
http://bossa.pl/notowania/narzedzia/bossapi/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0