Service Now

Odpowiedz Nowy wątek
2018-07-11 19:45
0

Hej

Czy ktoś wie na czym polega praca JavaScript Developera na platformie Service Now?

Wiem, że Service Now to platforma, która pozwala na korzystanie z wielu biznesowych rozwiązań w chmurze. Coraz więcej widzę ogłoszeń o pracę dla JS dev Service Now i zastanawiam się jakie zadania realizuje się na tym stanowisku.

Pozostało 580 znaków

2018-07-11 22:57
0

Zależy od klienta, ale mogą to być jakieś hr'owe wymagania, może to być jakiś wewnętrzny crm dla klienta. Może to być np wykorzystanie sztucznej inteligencji, aby np ograniczyć lub za wczasu wykryć jakieś poważne usterki np w branży motoryzacyjnej. Łatwiej jest określić czego nie będzie się robić, czyli np przetwarzania grafiki, dźwięku... Hmmm w skrócie bym to chyba określił tak, programowanie w servicenow to przetwarzanie danych

W Polsce są chyba raptem 3 firmy, które w tym robią. Jak wygląda programowanie? Masz ileś tam gotowych klas js'owych np GlideRecord, GlideSystem które bardzo pomagają. Ogólnie system podzielony jest na wiele modułów i np to co zawsze się programuje, tu się wyklikuje i co najwyżej tuninguje na własne potrzeby.

Plusy
Istnieje coś takiego jak ATF, wiec można pisać testy
Większość rzeczy jakie normalnie się programuje, tu wyklikujesz
Platforma jest ogromna i często aktualizowana
Licencje na servicenow ograniczają potencjalna listę klientów Januszow, tak więc klient nie marudzi czemu tak drogo i czy nie da się tego szybciej zrobić (tzw na wczoraj)
Klientela korzystająca z usług powinna mieć sporo hajsu, a to wiadomo na co się przekłada

Minusy?
Ciężko korzystać z IDE, ale wbudowany (webowy) edytor jakoś daje rade.
Git niby jest, ale nie korzysta się z niego jak dotychczas (korzysta się za to z update setów)
Ciężko dorzucić jakieś zewnętrzne biblioteki
Dla niektórych być może przestarzały angular

Pozostało 580 znaków

2018-08-01 22:07
0

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

Zastanawiałem sie, o co właściwie c'mon. Obecnie sporo ucze się bibliotek JSowych, oraz Node'a. Otrzymałem pierwsza pracę w firmie która wypuściła swój system CRM - no i wiadomo, sporo tam PHP oraz JQuery, a także rzeczy związanych z sieciami i konfiguracją softu. Miałem tez propozycję z firmy właśnie jako JS Service Now dev. Wybrałem firmę od CRM'a - sporo się uczę (zwłaszcza rzeczy związanych z tematyką konfiguracji sieci i dostępów), choć nie wszystko w tym kierunku co chciałem. Na rozmowie do Service Now, test kompetencyjny na znajomość JSa był całkiem ambitny - zastanawiam się, czy dochodzi tam pisanie jakiś własnych funkcjonalnosci, czy raczej głównie klikanie, konfiguracja i debugowanie?

Pozostało 580 znaków

2018-08-04 20:32
0

Witaj, też kręcę się w okół ServiceNow, wysłałem do Ciebie wiadomość na priv.

JavaScript służy do tworzenia własnych wewnętrznych aplikacji.

edytowany 1x, ostatnio: jonix39, 2018-08-04 20:44

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0