AngularJS jakie API?

0

Witam, chcę napisać swojego CRM'a w ramach nauki AngularJS i nie wiem w czym najlepiej napisać API? Znam podstawy PHP, ale może polecicie coś innego?

0

Jeżeli chcesz się uczyć frontu i nie ogarniasz backendu, to polecam https://jsonplaceholder.typicode.com/

Fake Online REST API for Testing and Prototyping

PS. Wiesz, że angularjs to staroć?

0

Witam, chcę napisać swojego CRM'a w ramach nauki AngularJS i nie wiem w czym najlepiej napisać API?

AngularJS jest trudny, ale bez przesady. Napisanie "swojego CRMa" zajmie ci długie miesiące (jeśli nie więcej, przecież realne aplikacje CRM są nawet dłużej robione i to przez kilka osób) i sama nauka frameworka to pikuś przy problemach, które będziesz musiał rozwiązać, żeby takiego CRMa zrobić (na pewno będzie też potrzebna wiedza tzw. dziedzinowa - przecież nie zrobisz systemu do obsługiwania klientów, jeśli nie będziesz miał faktycznych prawdziwych klientów do obsługiwania. Skąd będziesz wiedział, jak to zrobić?).

Robienie CRMa w ramach nauki to moim zdaniem dość słaby pomysł, no chyba, że faktycznie masz jakieś doświadczenie w tym, znasz typowe problemy firm, które korzystają z CRMów, pracowałeś kiedyś przy czymś takim, albo po prostu masz swój biznes, do którego chcesz sobie sam napisać CRM.

Bo jeśli nie, to równie dobrze możesz zrobić w ramach nauki system do sterowania rakietami, które polecą na Marsa ;) będzie to miało podobne przełożenie na rzeczywistość.

No i czemu chcesz się uczyć AngularJS? To bardzo kiepski moment, teraz nowe projekty są (chyba?) robione w innych frameworkach i przypuszczam, że jak trafisz do jakiegoś projektu w AngularJS to będzie to jakiś legacy code (co nie jest przyjemne - ale z drugiej strony z legacy code można się też sporo nauczyć).

0

No to tak.
Jeśli chodzi o CRM to chcę coś prostego na wzór CRM zrobić.

Uczę się AngularJS, ale za jakiś czas chcę przejść na Angulara. Wiem, że nowsze wersji to całkiem co innego, ale chciałem zapoznać się z tym jak działają frameworki etc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1